Komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka Rīgā teju katra vieta ir unikāla, piebilstot, ka vienas vietas izcelšana, to saucot par unikālu, esot sašaurināts skats.
Politiķis Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) skaidroja, ka politikā, pieņemot lēmumus, vienmēr nepieciešams no kaut kā atteikties. Viņu interesēja, vai, iniciatīvas autoru ieskatā, VDD ēkas nebūvēšana Brīvības gatvē tiešām radīs mazākus zaudējumus sabiedrībai kopumā, nekā neuztaisot parku.
"Mēs varam prasīt, lai diskusija būtu godīga," teica Jansons. Vancāne piebilda, ka būtu jābeidz pretnostatīt dažādas intereses. "Tas nav stāsts par to, ka mēs esam pret VDD vai valsts drošības interesēm!" teica Vancāne.
Deputāts Vitālijs Orlovs (S) atgādināja, ka minētajā teritorijā Padomju laikos bijis stadions, tomēr patlaban tur vairs nekā nav. Orlovu interesēja tas, vai VNĪ īpašumā nav kādas citas esošas ēkas, ko varētu piedāvāt VDD vajadzībām. "Domāju, ka celtnieki, kuriem būs atbilstošs sertifikāts, var pielāgot jebkuru māju, lai tā būtu droša VDD," uzskata Orlovs.
VDD priekšnieka vietnieks Ēriks Cinkus skaidroja, ka specdienesta ēkai jāatbilst konkrētām prasībām, tostarp saistībā ar informācijas aizsardzību un kritisko infrastruktūru.
"Ir īpaši nosacījumi, kas nosaka ēkas parametrus, lai ēkā esošā informācija būtu aizsargāta tostarp no elektromagnētiskā lauka," pauda VDD priekšnieka vietnieks. Cinkus pastāstīja, ka drošības dienestu vajadzībām ir iespējams pielāgot vienu vai divas telpas, kā tas ir ministrijās, taču VDD darbs ar šādu informāciju notiek katrā telpā. Ēku pielāgošana šādām vajadzībām esot ne tikai dārga, bet nereti arī neiespējama, apgalvoja Cinkus, piebilstot, ka ir bijis vērtējums par VNĪ īpašumiem, secinot, ka mājas, kas atbilstu visām drošības prasībām un varētu tikt pārbūvēta, nav. "Nav iespējams iecelt vēl vienu ēku jau esošā būvē," piebilda Cinkus.