Ja kādu 20. gadsimta politiķi var uzskatīt par Tuvo Austrumu veterānu, tad tas noteikti ir bijušais Jordānijas karalis Huseins bin Talals. Valdot no 1952. līdz 1999. gadam, viņš pārdzīvoja vairākus atentāta mēģinājumus, karus, sacelšanos un Jordānijai apkārt esošo nestabilitāti reģionā.
No tā visa monarhs spēja izkāpt ne tikai ar sausām kājām, bet arī padarīt Jordāniju par Tuvajiem Austrumiem nosacīti stabilu un modernu valsti. Viņa dzīves gājums ir aprakstīts vēsturnieka un starptautisko attiecību pētnieka Avi Šlaima grāmatā «Jordānijas lauva: karaļa Huseina dzīve mierā un karā», kura fokusējas uz nebeidzamajām politiskajām spēlēm gan Jordānijas iekšienē, gan starp globālajām lielvarām – ASV un PSRS, gan starp Tuvo Austrumu spēlētājiem – Irānu, Saūda Arābiju, Izraēlu, Ēģipti un citiem.
Grāmatas autors ir veicis apjomīgu pirmavotu izpēti (tai skaitā vairākas reizes intervējis pašu karali Huseinu), lai radītu auksta aprēķinātāja dzīves ainu, kurš labi izprata sava reģiona politiskās reālijas un spēja pieņemt pareizus, taču nereti smagus un ļoti pretrunīgi vērtētus lēmumus. Ne velti viņš vēl arvien ir saglabājis savu statusu kā viens no visilgāk valdošajiem moderno Tuvo Austrumu valdniekiem, kurš iemantoja cieņu gan no saviem atbalstītājiem, gan arī pretiniekiem. Šo cieņu ilustrē fakts, ka viņa bēres, kuras norisinājās 1999. gadā, bija lielākais pasaules līderu saiets kopš 1995. gada.