Klāt piektdiena un raidījuma «Pasaule kabatā» jaunā sērija. Šoreiz kopā ar bijušo diplomātu un Latvijas Ārpolitikas institūta asociēto pētnieku Jāni Eichmani un Rīgas Juridiskās augstskolas pasniedzēju un starptautisko tiesību eksperti Ievu Miļūnu apspriedām Kristīnes Misānes lietu un Latvijas spējas sniegt palīdzību saviem pilsoņiem ārvalstīs.
01:41 Vai Latvija ir darījusi pietiekami, lai palīdzētu Kristīnei Misānei?
05:33 Ko darīt situācijā, ja ir nepieciešama palīdzība, bet konkrētajā valstī nav Latvijas diplomātiskās pārstāvniecības?
07:43 Vai Latvijas diplomātisko pārstāvniecību tīkls pasaulē ir pietiekams?
09:06 Vai Latvijas valsts var ietekmēt citas valsts likumdošanu un tiesvedību?
10:49 Vai vēlmi iesaistīties palīdzības sniegšanā var ietekmēt notikumi starpvalstu politisko interešu dimensijā?
14:50 Vai Latvijas valsts ir spējīga apzināties savus pilsoņus pasaulē?
19:13 Vai Latvijas valsts var nodrošināt pietiekamu reakcijas ātrumu, lai atbildētu uz iespējamajām krīzes situācijām, kurās var nonākt mūsu pilsoņi?
20:45 Ko Latvijai vajadzētu uzlabot, lai efektīvāk palīdzētu ārvalstīs dzīvojošajiem?
23:10 Latvietis un riski pasaulē;
26:10 Pilsoņi un Satversmes sniegtā aizsardzība;
Spilgtāko domu izklāsts
Vai Latvija ir darījusi pietiekami, lai palīdzētu Kristīnei Misānei?
Eichmanis norāda, ka, visticamāk, jā. Viņš atgādina, ka pirms dažām dienām ir ticis iesniegts diplomātiskais demaršs Dānijai, lai aicinātu šīs valsts vēstnieku uz pārrunām. «Kā jūs zināt, demaršs ir oficiāla apsūdzība jeb sūdzība par to, kā tā valsts rīkojās,» saka Eichmanis. Šajā kontekstā jāatceras, ka tiesas process ir neatkarīgs no politiskās ietekmes un parasti Ārlietu ministrijas demaršus par šādiem jautājumiem nesniedz. Fakts, ka Latvija to ir darījusi, nozīmē, ka šim jautājumam ir tikusi pievērsta pietiekami liela uzmanība, norāda atvaļinātais diplomāts.