Psihoterapeite atgādina, ka mīlēšanās mērķis nebūt nav sasniegt orgasmu. Tā tur var arī katru reizi nebūt, bet pats galvenais ir sasniegt tuvību. Un orgasms ne vienmēr dod tuvības sajūtu!
Kā atjaunot seksuālās attiecības, ja tās uz laiku izjukušas?
Pāra dzīvē krīzes ir neizbēgamas! Tās ir dienu, nedēļu un pat gadu krīzes! Seksuālās krīzes visbiežāk piemeklē, ja ģimenē viens pēc otra piedzimst bērni. Piedzimstot bērnam, neizbēgami izmainās seksualitāte. Sieviete ir māte, vīrietis iet uz darbu, rūpes abiem ir pāri visam. Sievietei vienīgā doma ir atrast kādu brīvu brīdi miegam, bet vīrietim vienīgā doma pēc nogurdinošas darba dienas, ka vajag pamīlēties. Pāra gultā kopā ar mammu iekārtojies mazulis, un vīrietis aiziet gulēt uz otru istabu. Bērns aug, līdz pat 3-4 gadiem, bet turpina gulēt mammai blakus. Viņa, zīdot vai guļot kopā ar mazuli, kaut kādā līmenī apmierina savas ķermeniskās vajadzības, bet tētis ir izdzīts.
Kā dabūt atpakaļ savu partneri, ja šāda situācija ir ieilgusi? Psihoterapeite iesaka atjaunot ķermenisko kontaktu ar partneri, kaut vai glāstu formā, pēc iespējas biežāk pieskaroties, tomēr guļot kopā pa nakti zem vienas segas.
Ķermenim ir sava atmiņa, un, ja no šīs atmiņas partneris ir aizgājis pārāk tālu prom, rodas atsalums.
Pāris var uzjundīt kaislību, kaut vai uzlūkojot partneri “jaunām acīm”: “Cik skaisti krīt pār viņas pieri tā matu cirta, kad viņa mazgā traukus! Cik viņam spēcīgi muskuļi, strādājot dārzā! Cik jauki ir ieskatīties viens otram acīs! Un sākt plānot seksu! Atzīt, ka mums ir problēma! Esam izkrituši no “seksa laivas”!" Diāna Zande aicina aizdomāties un atjaunot flirtu attiecībās.