"Turpmākajā darbā vēlamies pievērst lielāku uzmanību sabiedrības informēšanai un interneta vietņu filtrēšanai ar nolūku pasargāt sabiedrību no nelegālā satura izmantošanas jeb pieejamības Latvijas elektroniskajos komunikācijas tīklos," pauda Homenko, skaidrojot, ka lielākā daļa nelegālu audiovizuālā satura piegādātāju pārorientējuši darbību uz virtuālo vidi.
VP arī informēja, ka ciešā sadarbībā starp tiesībsargājošajām institūcijām un nevalstisko sektoru 2018.gadā uzsākta operācija "IWOL" nolūkā pasargāt Latvijas iedzīvotājus no nelegāla satura pieejamības internetā. Projektā izdevies piesaistīt deviņus lielākos Latvijas interneta pakalpojumu sniedzējus, kas labprātīgi sāka rūpēties par klientu drošību, filtrējot ikdienas plūsmu un neļaujot klientiem apmeklēt aizliegtas vietnes, par kurām var iestāties atbildība.
Pēc viņa teiktā, filtrēšanas sistēma strādā un tās rezultātā pusgadā Latvijas iedzīvotāji kā interneta klienti 1 242 916 reizes pasargāti no aizliegtā satura patērēšanas. Filtrēšanas rīku plānots implementēt uz jaunu platformu, kura šogad varētu sākt filtrēt populārākās pasaules torenta vietnes, kas nodrošina failu apmaiņu starp klientiem. Tādā veidā šogad plānots pastiprināti cīnīties ar nelegālu audiovizuālā saturu internetā.
VP priekšnieka pienākumu izpildītājs Andrejs Grišins teica, ka cilvēki internetā, kas ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, atļaujas rīkoties diezgan pārgalvīgi un noziedzīgi, laupot citu cilvēku intelektuālo īpašumu un ieguldīto, zināšanas darbu konkrēta produkta radīšanā.
Grišins atgādināja, ka kopš kibernoziegumu apkarošanas nodaļas izveides VP nelegālā audiovizuālā satura patēriņa apkarošanā savu darbību ir ļoti attīstījusi. Ierobežojot mājsaimniecībām piekļuvi nelegālajām televīzijām, valsts budžetā palielinās ienākumi, mājsaimniecības sākušas patērēt kvalitatīvāku legālo saturu.