Kims, tāpat kā viņa tēvs un vectēvs, Pektu kalnu apmeklējuši pirms svarīgu lēmumu pieņemšanas.
Oktobrī notikušo izjādi ar zirgiem plaši atspoguļoja Ziemeļkorejas mediji, attēlus no šī pasākuma publicēja arī vairāki pasaules mediji.
Kā norāda Maskavā bāzētas zirgu loģistikas aģentūras “Gandicap” vadītāja Marija Andrejeva, viņa Kima zirga attēlos uzreiz atpazinusi Orlova rikšotāju, kuru viņas vadītā aģentūra palīdzēja 2015.gadā nogādāt no Krievijas Ziemeļkorejā.
Nīderlandē bāzētais Ziemeļkorejas vēstures eksperts Kaspers van der Vēns uzsver, ka jājot ar zirgu, Kims vēlas atgādināt, ka viņš seko sava tēva un vectēva piemēram. Īpaši tas attiecas uz Kima vectēvu – Ziemeļkorejas valsts dibinātāju Kimu Irsenu.
“Kims Irsens savos memuāros norādījis, ka Korejas revolūcijas laikā viens no viņa ciešākajiem līdzgaitniekiem bija balts zirgs,” norāda van der Vēns.
Maskavas zirgaudzētavas Nr.1 pārdošanas vadītājs Igors Gerštanskis atklāj, ka viņš ar Ziemeļkoreju sadarbojas kopš pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem.
Viņš uzsver, ka šī sadarbība pastiprinājusies pēdējo trīs gadu laikā – kopš 2017.gada zirgaudzētava Ziemeļkorejai pārdevusi kopumā sešus Orlova rikšotājus.
Kā liecina Dienvidkorejā bāzētā Ziemeļkorejas ziņu medija “NK News” rīcībā esošā informācija, Krievija uz Ziemeļkoreju 2019.gadā eksportējusi 12 zirgus un ponijus vairāk nekā 75 000 ASV dolāru vērtībā.
Šo zirgu pārdošanas darījumi tika pabeigti 2019.gada oktobra beigās. Ar visu formalitāšu kārtošanu nodarbojas Marijas Andrejevas vadītā aģentūra.
Andrejeva stāsta, ka pie viņas vērsās Ziemeļkorejas vēstniecība Krievijā ar lūgumu koordinēt zirgu iepirkumu no Krievijas valsts un privātajām zirgaudzētavām.