Bērnībā vienmēr gribēju nokļūt Indijā. Pasaku zemē, kuras džungļos mīt ziloņi un tīģeri. Zemē, kur vīrieši valkā dīvainas cepures un sievietes ģērbjas visās varavīksnes krāsās. 2016. gadā šis sapnis piepildījās. Likumsakarīgi, ka realitāte bija visai tālu no sākotnējā priekšstata.
Džugad
Indijas bagātīgajā kultūrā iegremdējos uzreiz un pamatīgi. Indijas galvaspilsētā Deli, kur pavadīju pirmās un dažas pēdējās ceļojuma dienas, dzīvo mana māsīca, kas pirms vairākiem gadiem apprecējās ar indieti. Tobrīd viņi ar diviem bērniem, vīra vecākiem un māsu dzīvoja kopā vienā mājā. Tā nu es nokļuvu visīstākajā indiešu ģimenē. Mēs stundām ilgi runājām par dažādiem ticības jautājumiem, indiešu sadzīvi, kultūru dažādību, pie reizes baudot gardo indiešu lēcu ēdienu dālu un kartupeļu plāceņus parata.
Pirmais, kas iekrīt acīs, pastaigājoties pa Deli, ir daudzie bezpajumtnieki. Pat netālu no pilsētas finanšu centra - Konotpleisas (Connaught Place) - redzēju veselu ģimeni dzīvojam uz ietves. Viņiem bija uzklāti uz zemes palagi, kur šie cilvēki, acīmredzot gulēja, un turpat bija arī liels čuguna katls, kurā sieva vārīja rīsus vīram, kas gulēja turpat netālu, un arī bērnam. Māsīcas vīrs atklāja, ka pirmās nepieciešamības pārtikas preces bezpajumtnieki var bez maksas saņemt dievnamos.
Daudzi no tiem indiešiem, kam ar naudu ir paveicies vairāk, regulāri iepērk pārtiku un ziedo to dažādiem dievnamiem.