“To, ka tieši “Vikom industry” izvēlējās konkrētās skrūves, kuras beigu baigās pārtrūka un kurām maucās uzgriežņi, jo neatbilda nevienām prasībām, to, ka viņi veica montāžu bez darbu veikšanas projekta,
bez attiecīgas projektu dokumentācijas, bez nekā, neredzēt, ka šis uzņēmums viltoja entos parastus visā būvniecības dokumentācijā, un šos faktus, kas bija acīmredzami, faktiski uzreiz izlasot lietu, prokuratūra vienkārši ignorēja,”sacīja A.Zvejsalnieks.
Paraktu viltošanā vainotais V.Ivanovs jau ir miris. Ar “Vikom Industry” agrāko īpašnieku Vladislavu Podgurski sazināties neizdevās. Savukārt Andrejs Šveics, sazvanīts pēc tiesas lēmuma, izēvelējās nerunāt, norādot: “Atvainojiet, es jums neko nekomentēšu.”
Ģenerālprokuratūrā gan no sava neatkāpjas. “Vikom Industry” pakāpumiem, par ko jau saņemts sods, ar ēkas sabrukšanu saistības nav.
“Mest visu vienā kaudzē un tad mēģināt no tā izvilkt kaut ko ārā, ir diezgan pārsteidzīgi. Tas pirmkārt.
Otrkārt, mēs nezinām šobrīd šo tiesas domu un motivāciju, kāpēc ir radies šis iespējamais blakus lēmums ar iespējamiem Vikom pārkāpumiem,” atzina prokurors Kaspars Cakuls.
Ja būs pamats, prokuratūra viennozīmīgi uzsākšot kriminālprocesu. Taču prokurori atgādina - kopņu detalizācija bija saskaņota ar Ivaru Sergetu, līdz ar to atbildīgais jebkura gadījumā ir I.Sergets. Turklāt neatbilstot patiesībai paustais, ka I.Sergets bija iecerējis vienlaidus kopnes, bet savienojumu jau vēlāk izdomājis tieši “Vikom Industry”. “Nekur dokumentācijā vienota kopne neparādās. A