Proti, ieviešot šādu kārtību, vēlētāji ar savām eID kartēm varēs doties uz jebkuru vēlēšanu iecirkni, kur vēlēšanu komisiju darbinieki to noskenēs ar īrētiem viedtālruņiem ar uzstādītu mobilo lietotni. Pēc Pūces teiktā, sistēmas darbu nodrošinās Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), kura iepirkuma meklēs arī konkrētā pakalpojuma sniedzējus - mobilo sakaru operatorus.
Tiešsaistes režīmā tiks veikta pārbaude arī par to, vai persona jau nav balsojusi. Gadījumos, ja notiks tiešsaistes režīma pārtraukums un elektronisks tiešsaistes Vēlētāju reģistrs nevarēs tikt izmantots, balsošana tiks organizēta "reģistrācijas aploksnēs".
"Tas nozīmē, ka balsis uzkrāsies "reģistrācijas aploksnēs", kuras brīdī, kad atkal tiks nodrošināts internets, automātiski tiks reģistrētas. Ja būs krīzes situācija, kad kādā iecirknī visu dienu nebūs pieejams pakalpojums, visticamāk, tā būs krīzes situācija, kas saistīta vai nu ar dabas nelaimi vai apzinātu iejaukšanos vēlēšanu procesā, un tādā gadījumā valdība atbilstoši arī reaģēs," sacīja ministrs.
Iecirkņu komisiju darbinieku skaitu gan samazināt nav plānots, jo, lai arī process tiks elektronizēts, vienalga būs nepieciešami cilvēki, kuri veic datu skenēšanu.
Plānots, ka Vēlētāju reģistru tiešsaistē varēs nodrošināt arī ārzemēs, ieslodzījuma vietās, kā arī Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem.
Lai veicinātu vienotu vēlēšanu procesu attīstību, plānots, ka attiecīgais modelis tiks izmantots ne tikai Saeimas, bet arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās un pašvaldību vēlēšanās, kā arī likumā "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu" paredzētajos balsošanas gadījumos.