IKP izaugsme gan ir kļuvusi mērenāka, jo samazinās investīcijas un eksports saskaras ar šķēršļiem ārējās vides pasliktināšanās dēļ. Pērn IKP pieaugums sasniedza 2,1%, norādot uz Eiropas Savienības (ES) fondu stimulēto investīciju pieplūduma beigām, kuru rezultātā IKP pieaugums pārsniedza 4% pēdējo divu gadu laikā. Raugoties nākotnē, tiek lēsts, ka izaugsme saglabāsies stabila – aptuveni 2,5% 2020. un 2021. gadā.
Darba tirgus rādītāji ir ļoti labi. Nodarbinātības līmenis turpināja palielināties, pateicoties darbaspēka sarukumam. Bezdarba līmenis no 7,4% 2018. gadā samazinājās līdz 6,4% pērn. Ilgstošie bezdarbnieki un jaunieši arī turpina gūt labumu no stabilā uzlabojuma darba tirgū, bet joprojām pastāv atšķirības reģionu un prasmju līmenī. Turpmākajos gados bezdarbs turpinās samazināties, galvenokārt tāpēc, ka iedzīvotāju skaita samazināšanās dēļ darbaspēka piedāvājums turpinās sarukt.
Darbaspēka izmaksu pieaugums Latvijā pēdējo sešu gadu laikā ir bijis viens no straujākajiem ES valstu vidū. Tā galvenais cēlonis ir darbaspēka piedāvājuma samazināšanās, ko izraisa iedzīvotāju novecošanās un emigrācija. Darbaspēka izmaksu pieaugums pēdējos gados ir ievērojami pārsniedzis ražīguma pieaugumu, raisot bažas par Latvijas izmaksu konkurētspēju. Latvijai gan ir izdevies palielināt savas eksporta tirgus daļas. Tā kā ir vērojams līdzsvars un kredītu pieaugums ir zems, pārkaršanas risks ir ierobežots. Ienākumu pieaugums var palīdzēt apturēt emigrāciju.
Latvijas ienākumi uz vienu iedzīvotāju pēdējo piecu gadu laikā ir palielinājušies par 22%, un tā galvenais virzītājspēks bija ražīguma pieaugums. Tiesa, 2018.gadā tie bija tikai 69% no ES vidējā rādītāja, un ienākumu atšķirība ar ES joprojām ir spēcīgs emigrācijas virzītājspēks. Bažas par noturīgu konverģenci ar ES vidējo rādītāju joprojām rada Latvijas pieaugošās infrastruktūras izmaksas, ko izraisa iedzīvotāju skaita samazināšanās, vāji inovācijas rādītāji un nepietiekami ieguldījumi cilvēkkapitālā.