Skanstes pēkšņais uzplaukums sākās samērā nesen – vien 2000. gadu sākumā no šīs teritorijas pazuda mazdārziņi, sākās pirmo dzīvojamo augstceltņu būvniecība un Arēnas Rīgas celšana. Šie projekti iekustināja daudzus citus projektus, un jau šogad bija paredzēts, ka rajonā redzēsim vairākas jaunceltnes. Tomēr pēc AB.LV likvidācijas, Skanstes tramvaja apturēšanas daudziem ir neskaidra Rīgas darījumu centra nākotne.
Vēl pirms dažiem gadiem Rīgas pašvaldības portāls Riga.lv solīja, ka Skanstes bijušo mazdārziņu teritoriju, stāvošo ūdeni un aizaugušās grāvmalas nomainīs elitārs darījumu centrs. Tolaik portālā sniegtā informācija vēstīja, ka Skanste pārvērtīsies par attīstītas infrastruktūras centru, kuru aizpildīs jauni dzīvojamie kvartāli un ielas, kultūras centri un parki, kur skanēs bērnu smiekli un strūklaku šļaksti. Tomēr, laikam ejot, Skanstes attīstības augšupeju ir traucējuši dažnedažādi šķēršļi, kas savukārt daudziem Rīgas iedzīvotājiem ir radījuši iespaidu, ka teritorija vairs neaug. Portāls TVNET sarunā ar Skanstes attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāju Mārtiņu Vanagu noskaidroja, kas šobrīd notiek ar Rīgas jaunattīstīto teritoriju.
Attīstība notiek, bet lēnāk
Pretēji izplatītajam viedoklim par Skanstes attīstības stagnāciju, šogad vai tuvāko divu gadu laikā ir plānots sākt trīs jaunu projektu būvniecību. Viens no projektiem ir biroju ēka “Verde”, kas atrodas Hanzas un Skanstes ielu stūrī – šis būs viens no modernākajiem biroju centriem Rīgā. Otrs projekts ir “Elemental Skanste”, kas arī būs augstas kvalitātes biroju centrs netālu no “Arēna Rīga” un LNK biroju ēkas. Savukārt trešais projekts ir Sporta 2 kvartāls - jauns radošais kvartāls, kas orientēts uz tehnoloģijām, mazumtirdzniecību un kafejnīcām. Tā būs jauna “hipsterīga” teritorija. Uzskatāms, ka šos projektus izdosies sagaidīt jau 2022. gadā vai arī to būvniecība tuvosies noslēgumam.