Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) auditori konstatējuši vairāku uzņēmuma funkciju dublēšanos, kā arī virknē gadījumu nav spējuši iegūt dažādu izmaksu pamatojumu, aģentūrai LETA pastāstīja uzņēmuma kapitāldaļu turētājs Juris Radzevičs (GKR).
"Rīgas namu pārvaldniekam" pārmet neskaidru finanšu izlietojumu un funkciju dublēšanu (3)
Viņš šonedēļ saņēmis uzņēmuma darbības audita pirmo posmu, kurā galvenie pārmetumi uzņēmumam veltīti par dažādu procesu organizēšanu.
"Auditori vērš uzmanību, ka bieži vien dažādas izmaksas ir necaurskatāmas, ir konstatēta funkciju dublēšanās, kas nozīmē, ka jāpārskata uzņēmuma administrācijas darbs. Tāpat avārijas darbu un remontdarbu apjomiem ir nesaprotams pieaugums, kā rezultātā pieaug arī klientu izmaksas," situāciju iezīmēja Radzevičs.
Viņš patlaban gan nevarēja nosaukt konkrētas summas, kuras šo darbību rezultātā, iespējams, ir nelietderīgi izmantotas, norādot, ka šis ir tikai pirmais audita starpziņojums.
Vienlaikus viņš vērsa uzmanību, ka auditoriem bieži vien nav izdevies iegūt no RNP pamatojumu dažādām izmaksām, kas "norāda vai nu uz finanšu vadības neprofesionalitāti vai arī nespēju risināt jautājumus".
Radzevičs devis uzņēmuma valdei uzdevumu līdz 25.martam sagatavot konkrētu rīcības plānu, lai sāktu novērst konstatētās problēmas.
"Tā diplomātiski izsakoties, manuprāt, audits ir ļoti, ļoti nepatīkams," pauda kapitāldaļu turētājs.
Jau ziņots, ka Rīgas dome ir atbalstījusi neatkarīgo auditu veikšanu teju visās pašvaldībai piederošajās kapitālsabiedrībās. Audits tiks veikts tādās Rīgas pilsētas kapitālsabiedrībās kā SIA "Rīgas namu pārvaldnieks", SIA "Rīgas ūdens", SIA "Rīgas meži", AS "Rīgas Centrāltirgus", SIA "Rīgas nami", SIA "Rīgas pilsētbūvnieks", SIA "Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs", SIA "Rīgas serviss", SIA "Rīgas 1.slimnīca", SIA "Rīgas Dzemdību nams", SIA "Rīgas 2.slimnīca", SIA "Rīgas veselības centrs", kā arī publiski privātajā kapitālsabiedrībā SIA "Getliņi Eko", kurā Rīgas pilsētas pašvaldībai pieder apmēram 97,7% kapitāla daļu.
Starpziņojums par pirmajā posmā konstatēto, norādot izvērtētās jomas, gūtos secinājumus un identificētos riskus, kam nepieciešama padziļināta izpēte otrajā posmā, jāiesniedz Rīgas pilsētas pašvaldībai ne vēlāk kā līdz 2020.gada 31.janvārim.
Tikmēr visaptverošam izvērtējuma ziņojumam ar secinājumiem, identificētajiem riskiem un rekomendācijām jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 2020.gada 1.maijam. Ziņojumiem jāsagatavo arī kopsavilkums, kas aptvertu plašākam lietotāju lokam pieejamu informāciju par pārbaudes rezultātā gūtajiem secinājumiem. Kopsavilkums būšot publiski pieejams pēc ziņojuma izskatīšanas kapitālsabiedrības dalībnieku vai akcionāru sapulcē.
Izvērtējumu ziņojumi pēc izskatīšanas dalībnieku un akcionāru sapulcēs tiks izskatīti arī Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā, Pilsētas īpašuma komitejā un nozaru komitejās.
RNP darbības izvērtējumu veic auditorkompānija "Ernst&Young". Noslēgtā līguma summa ir 65 000 eiro.