Jāņa pieredze, izīrējot sievai piederošu divistabu dzīvokli, ir ne mazāk krāšņa. Pirmie īrnieki nodzīvojuši 4-5 gadus, maksājumus veikuši kārtīgi, bet bijuši ārkārtīgi nevīžīgi, īpašumu atstājuši nolaistu, netīru un piepīpētu.
Iztīrīja, saremontēja, drīz vien pieteicās nākamie īrnieki – jauns pāris, abi šķietami kārtīgi cilvēki. Līgumu nolēmuši neslēgt, mutiski vienojušies par īres maksu. Iemītnieki izteikuši vēlmi veikt nelielu remontu un vienojušies ar īpašnieku, ka būvmateriālu izmaksas tiks atvilktas no īres. Taču daudzsološais sākums izvērties par murgu - jaunais vīrietis „saremontējis” virtuvi tā, ka pamatīgi nopludinājis pirmā stāva kaimiņus. Apdrošinātāji no īpašnieka piedzinuši vairāk nekā 1000 eiro, un, kad Jānis paziņojis, ka šīs „remonta izmaksas” īrniekiem vajadzētu segt pašiem,
jaunieši neko nav atbildējuši, bet divas dienas vēlāk no dzīvokļa aizbēguši, atstājot caurumus sienās, noplēstas tapetes, izgāztas durvis, sabojātu santehniku, atslēgas iemetuši pastkastītē. „Līguma nebija, neko nevarēju izdarīt,” atzīst Jānis.
Arī pēdējo īri jaunieši samaksājuši tikai tad, kad Jānis vērsies ar iesniegumu policijā. Atkal nācies ieguldīt daudz darba un prāvas summas, lai īpašumu savestu kārtībā.
Trešajā piegājienā, meklējot īrniekus, Jānis par ieinteresētu pārīti ievācis atsauksmes un pat saņēmis galvojumu no iepriekšējiem kaimiņiem, un šāda piesardzība atmaksājusies. Arī jaunie īrnieki izteikuši vēlmi dzīvokli nedaudz uzlabot atbilstoši savai gaumei, un, tā kā šoreiz noslēgts oficiāls īres līgums, Jānis piekritis. Īrnieki noalgojuši speciālistus un īpašumā ieguldījuši ap 3000 eiro, ielikuši jaunu duškabīni un veikuši citus uzlabojumus.