Kā liecina PVO ikdienas ziņojumi, koronavīrusa izraisītu nāves gadījumu skaits jau labu laiku krietni pārsniedz 56 dienā un pagaidām nepārtraukti pieaug. Piemēram, 13.martā fiksēti 342 jauni nāves gadījumi, dienu iepriekš – 321, no kuriem 11 ir Ķīnā. Tas ir aptuveni trīsreiz vairāk nekā pirms nedēļas.
Grafikā koronavīruss nekorekti salīdzināts ar citām slimībām. Piemēram, norādīts, ka sezonālā gripa ir nāvējošāka. Tās mirstības rādītājs globāli ir daudz mazāks nekā 1%, bet marta sākumā PVO lēsa, ka koronavīrusa slimniekus letāls iznākums bijis 3,4% gadījumu. Par to un citām atšķirībām, salīdzinot ar gripu, Re:Check rakstīja jau iepriekš. Tiesa, reālais mirstības rādītājs būs zemāks, jo epidēmijas karstumā nav zināms cilvēku skaits, kas vīrusu pārslimo bez izteiktiem simptomiem.
Norādītie glabālie dati par nāvi no tuberkulozes, B hepatīta, pneimonijas, HIV/AIDS ir aptuveni precīzi, taču, piemēram, rotavīruss nogalina apmēram 550 cilvēkus dienā (apmēram 200 tūkstošus gadā), nevis vairāk nekā 1200, kā norādīts grafikā. Turklāt atšķirībā no koronavīrusa tam ir izstrādāta vakcīna – ja tā būtu vieglāk pieejama, rotavīrusa izraisītās nāves varētu apturēt. Tāpat jāņem vērā, ka rotavīrusam tāpat kā daudzām citām grafikā uzskaitītajām slimībām Eiropā nav tādas izplatības, kā nabadzīgākos pasaules reģionos.
Tos, kas uztraukušies par koronavīrusu, Jeremjevs ierakstā mudina vienkārši ēst ķiplokus. Kā Re:Check rakstīja jau iepriekš, atsaucoties uz PVO rekomendācijām, ķiploki no slimības neglābs. Viņš uz Re:Check mēģinājumiem sazināties neatsaucās.
Secinājums: Vairāku viltus ziņu lapu izplatītā grafika par koronavīrusa izraisītu nāves gadījumu skaitu salīdzinājumā ar citām slimībām ir nepatiesa. Koronavīrusa upuru ir vairāk, turklāt arī salīdzinājumi nav korekti.