“Tikai, lūdzu, anonīmi,” piebilst vēl viens vīrietis. “Bija mums gadījums - viens cilvēks publicēja bildi no Anonīmo Alkoholiķu pasākuma. Piebilda, ka esot labi pavadījis laiku. Šo bildi redzēja viņa darba devējs un par to viņu atlaida no darba.” Viņš iedzer tēju no termosa un čaukstina konfektes papīriņu.
Anonimitāte ir obligāts šo sanāksmju noteikums. Daudzi cilvēki, kas šurp nāk, ieņem augstus amatus, viņiem ir savs bizness, viņi nedzer gadiem ilgi, bet tāpat sauc sevi par alkoholiķiem.
“Sveiki, mani sauc Marija, es esmu alkoholiķe,” saka izskatīga jauna sieviete, kura sēž pie galda. Pārējie viņai atbild: “Sveika, Marija!” un aplaudē.
Bijušo alkoholiķu, tāpat kā bijušo narkomānu, nav – ir pārliecināti klātesošie.
“Cilvēks var iedzert 50 vai 150 gramu un apstāties. Bet, kad alkohols nonāk manā organismā, tas iedarbina kaut kādu mehānismu un viss - sākas trakums un tu vairs nevari apstāties,” stāsta viens no grupas “Smaids” dalībniekiem.
Tie, kuri apzinās savu atkarību no alkohola, vairs nekad nevarēs iedzert glāzi vīna pie vakariņām vai 50 gramus viskija saviesīgā pasākumā.
“Kādreiz mēs bijām pārliecināti: lai kontrolētu alkohola lietošanu, mums vienkārši vajag iemācīties apstāties pēc noteikta daudzuma – pēc otrās vai piektās glāzes. Tomēr tikai vēlāk sapratām, ka piedzeramies ne jau piektās vai desmitās glāzītes, bet gan pašas pirmās dēļ!” Tā teikts bukletā, kuru izlasīju pirms došanās uz sanāksmi. Šo apgalvojumu vakara gaitā apstiprina ikviens, kas šeit sēž ar mani pie galda.