Ceturto dienu robeža ir slēgta. Dvīņu pilsētas Valku-Valgu, kuru infrastruktūra cieši saaugusi kopā, tagad šķir zīme “Iebraukt aizliegts”. Apjukums, “trakomāja”, kādam izmisums. Tā notiekošo uztver valcēnieši, kas nu vairs tālāk par robežstabu netiek, bet Valgā palikuši nevarīgi vecāki, dzīvesbiedri, mājas, darbs, jā, kādam iemīļotā aptieka, lielveikals, baseins, restorāns. Valgā strādā vairāk nekā 500 valcēnieši; pašvaldībā robežškērsošanas atļaujas saņemšanai pieteikušies virs 300. Situācija tiek risināta, bet pārpratumu un pārdzīvojumu ir daudz.
Valkā uz ielas ir samērā daudz cilvēku, bet veikali, lai gan vaļā, ir tukši. Vairākās tirdzniecības vietās pārdevēji strādā gumijas cimdos un no pircējiem viņus šķir aizsargstikls. Atšķirībā no citām pašvaldībām Valkas novada dome ir atvērta, ierobežoti vien daži pakalpojumi klātienē.
Domes darbinieki šajās dienās strādā līdz vēlam vakaram, visu laiku zvana telefons, iemesls viens: “Palīdziet, man jātiek uz Igauniju!”
“Sabiedrības viļņošanās ir liela, jo patiesībā pilsēta ir viena,” iesāk Vents Krauklis, Valkas novada mērs. No viņa kabineta līdz Igaunijai ir 200 metru. “Tie, kuriem nav saistības ar Valgu, uzskata: mūri priekšā, lai neviens netiek uz Igauniju.” Valkā un Valgā pagaidām nav neviena apstiprināta saslimšanas gadījuma ar “Covid-19”. Tuvākie inficējušies ir Viru un Tartu. Tomēr Valkā saslimstības risks ir augstāks nekā Latvijas vidienē, jo cauri pilsētai iet tranzīta ceļš uz Tallinu, Sanktpēterburgu. Pilsētā mana automašīnas ar Ukrainas un Baltkrievijas numuriem. Novadā atgriežas cilvēki no ārzemēm.
Krauklis saka, ka vēl pirms valdības noteiktajiem ierobežojumiem Valkas sociālais dienests sāka apzināt cilvēkus, kas ir riska grupā - vecāka gadagājuma un ar hroniskām slimībām -, viņiem vajadzības gadījumā piegādās visu nepieciešamo mājās. Pagaidām atsaucība nav liela un paviršā attieksme satrauc. “Daudzus no viņiem es pazīstu, zinu, ka nav pieteikušies palīdzības saņemšanai, bet satieku veikalā. Kad prasu - kāpēc ej uz veikalu -, viņi atbild: