Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmija ir līdz pamatiem satricinājusi ierasto lietu kārtību pasaulē. Vairāk nekā ceturtdaļa no teju astoņiem miljardiem pasaules iedzīvotāju pandēmijas dēļ ir spiesti palikt mājās. Daudzās pasaules valstīs ir slēgtas mācību iestādes, uzņēmumi vai pat valsts robežas. Šie bezprecedenta pasākumi ir mainījuši vairāku sabiedrību sociālo struktūru un dramatiski ietekmējuši ekonomikas, novedot pie reālām bažām par plašu bezdarbu vai pat badu, vēsta Kataras raidorganizācija “Al Jazeera”.
Pašreizējās situācijas iespējamie attīstības scenāriji pagaidām ir ļoti neskaidri, tomēr eksperti uzsver, ka pandēmija un pasaules centieni to uzveikt var radīt paliekošas izmaiņas tajā, kā mēs nākotnē dzīvosim, strādāsim, praktizēsim reliģiju un izklaidēsimies. Plānojot pēc-pandēmijas pasauli, ir ļoti svarīgi, lai pasaule mainās uz labo pusi, nevis otrādi.
Kāda tad izskatās nākotne? “Al Jazeera” sazinājās ar vairākiem dažādu nozaru ekspertiem un lūdza viņus sniegt savu viedokli par to, kāda, viņuprāt, izskatīsies nākotnes pasaule pēc Covid-19 pandēmijas beigām.
Analogās pasaules noriets un vēl lielāka tehnoloģiju nostiprināšanās
Endrū Kīns ir ASV bāzēts “digitālās revolūcijas” norišu komentētājs un vairāku grāmatu autors.
Fiziskā analogā pasaule tiek iznīcināta, krīzē nonākot tradicionāliem analogiem uzņēmējdarbības veidiem, ieskaitot viesnīcas, restorānus un lidsabiedrības. Savukārt digitālā pasaule piedzīvo uzplaukumu. Pandēmiju mēs pārdzīvojam, lielā mērā pateicoties tehnoloģijām. Visi sēž mājās, un viņu logs uz pasauli ir viedtelefons. Pēc-pandēmijas pasaulē tehnoloģijas būs tikpat nozīmīgas kā tagad, ja ne vēl nozīmīgākas, bet tehnoloģiju kompānijas vēl vairāk nostiprinās savas dominējošās pozīcijas.