Darbs no mājām, it īpaši, ja abi partneri strādā kopā, var radīt biežus strīdus un arī nepareizi saprastus komunikācijas signālus. "LinkedIn" aptaujātie eksperti devuši padomus, kā veiksmīgi pārvarēt pandēmijas laiku un strādāšanu no mājām kopā ar savu partneri.
Galvenā atziņa ir - ikviens jūtas nekomfortabli, un tas ir pilnīgi normāli.
Jāsaprot ir fakts, ka mainās ne tikai paša vai partnera, bet arī visu citu cilvēku darba dzīve. Tas, kā darba diena izskatās birojā, pat uz pusi nav tā, kā tas notiek mājās. Tomēr jāsaprot, ka mājas pašlaik ir ne tikai vieta, kur dzīvot, bet arī kur strādāt. Tieši šī realitāte ir jāizrunā ar savu partneri, saka laulības un ģimenes terapeits Džonatans Diksons.
"Ir pilnībā saprotams, ka daudzi no mums jūtas tā, it kā būtu izstumti no savas komforta zonas, un tas attiecīgi rada arvien lielākas "sāpes". It īpaši laikā, kad pielāgojamies jaunajai realitātei," raksta Diksons. "Tas rada ārkārtīgi lielu nepieciešamību pēc tā, lai pāris strādātu kā komanda, lai kopīgi pārvarētu radušos šķēršļus (respektīvi, pārmaiņas dzīvē, ko radījusi Covid-19 krīze)."
Viens no veidiem, kā mazināt diskomfortu starp partneriem, ir ik rītu izrunāt savu dienas plānu.
Sociālā distancēšanās attiecas arī uz partneri
Atsevišķi eksperti norāda, ka ir loti svarīgi, lai katram partnerim ir sava darba vieta, kur netraucēti darboties. Līdzko tiek izveidotas atsevišķas darba vietas, ir ļoti svarīgi, lai pāris ievēro viens otra nospraustās robežas. Nosakot pamatnoteikumus, kad un kā vienam ar otru runāt, kad un ko lūgt izdarīt, var labi ietekmēt mikroklimatu mājās. Tāpat jāatceras, ka pārtraukumi darba laikā nav obligāti jāņem abiem kopā. Ir pilnīgi normāli, ja pārī katrs atsevišķi īsteno atpūtas pauzes.