Sēdošs darbs divu nedēļu garumā var negatīvi ietekmēt sirdi un samazināt muskuļu masu, vēsta “Journal of Applied Physiology” pētījums.
Cits žurnāla pētījums atklāj, ka cilvēki ar aptaukošanās problēmām četru mēnešu darba rezultātus var pazaudēt jau viena bezdarbības mēneša laikā, proti, atjaunojas sākotnējais insulīna un holesterīna līmenis.
Kas attiecas uz psihisko stāvokli – karantīna var atstāt paliekošu efektu. Zinātniskā žurnāla “Lancet” šā gada februārī veiktajā pētījumā tika analizēti 24 psiholoģijas pētījumu dati, kuros apkopota līdzīgu karantīnu ietekme uz cilvēka psihi – tajā secināts, ka šāda izolācija rada cilvēkiem posttraumatiskā stresa sindromu, depresiju, apjukumu, dusmas, bailes un arī lielāku noslieci uz atkarībām. Pētījuma autori gan uzsver, ka visietekmējamākie cilvēki ir tie, kam jau iepriekš ir bijušas mentālas novirzes. Tomēr arī mentāli veseliem cilvēkiem izolācija maina personību – līdz minimumam samazināti “dzīvie” kontakti uz noteiktu laiku var izmainīt dažas rakstura iezīmes, piemēram, sabiedriski cilvēki var iemīlēt mājās sēdēšanu un pēcāk izvairīties no pasākumiem.
Lai mazinātu izolācijas ietekmi uz ķermeni un prātu, ir ieteicams vienatnē doties pastaigās pa mežu, jūru, takām vai pat pamestām lokācijām, kur ir maza iespēja satikt kādu.
Tāpat ļoti noderēs dažādi treniņi un vingrošana – patlaban interneta vidē ir atrodama jūra pamācošu videoklipu, kas iemācīs dejot, vingrot vai jogot. Tāpat noderēs dažādas treniņu aplikācijas. Pat ASV ne visu štatu jurisdikcijas paredz pilnīgu izolāciju, bet pat iesaka doties pastaigā vai lēnā skrējienā pie dabas, ar priekšnoteikumu, ka tas tiek darīts, ieturot distanci no citiem.