Ceturtais padoms – nodrošini ērtu darba vidi.
"Lai attālinātā režīmā neciestu darba kvalitāte, darba aprīkojumam mājās jābūt gandrīz identiskam ierastajai darba videi ofisā. Atkarībā no amata specifikas, kolēģiem nodrošinām ne tikai datortehniku, bet arī ar datorkrēslus, austiņas un papildu ekrānus," stāsta Puriņš.
Piektais padoms – uzturi komunikāciju.
Puriņš novērtēju, ka komanda ir vienojusies, kādus rīkus lietot video zvaniem, sarakstēm un dokumentu veidošanai. Tāpat viņa vadītā komanda mēģina pieturēties pie tās pašas darba kārtības, kāda bijusi birojā: regulāras “tikšanās”, diskusijas par prioritātēm un kolēģu informēšana par jaunumiem.
Sestais padoms – sniedz atgriezenisko saiti.
Saziņa vairs nav tik spontāna, kā agrāk un tajā ir krietni mazāk neverbālās komunikācijas – neatrodamies vairs vienā telpā un video zvani mēdz kļūt par audio zvaniem. "Cenšos runāt pēc iespējas nepārprotamāk un sniegt pārdomātus komentārus gan par to, ko kolēģi izdarījuši labi, gan par to, ko būtu jāuzlabo," stāsta Puriņš.
Septītais padoms – sanāciet kopā.
Birojā vai attālināti, var ieteikt reizi 3-6 mēnešos rīkot kopsapulci, lai komanda iedvesmotos no sasniegumiem un iepazītos ar plāniem. "Mārketinga kopsapulcēs runāju gan es, gan citi komandas pārstāvji. Spēcīga "Printful" tradīcija ir lielās ceturkšņa sapulces. Tajās uzstājas pārstāvji no visa uzņēmuma un izmanto iespēju vēlreiz paslavēt kolēģus par padarīto," saka Puriņš.
Astotais padoms – nepazūdi.
"Nevēlos, lai komandai būtu uz mani jāgaida, risinot problēmas un pieņemot lēmumus, sevišķi tagad. Tāpēc gandrīz vienmēr esmu pieejams arī vakaros – līdz plkst. 21.00 pēc Latvijas laika."