Protams, situācija Dānijā ir cieši saistīta ar situāciju pasaulē, līdz ar to – tā vēros un gaidīs, kad atjaunosies globālā tirdzniecība.
„Dānija var pat gūt zināmu labumu, jo tā jau laikus ir sagatavojusies nopietnākām krīzes sekām,” sacīja Kristiansens. Viņš piebilda, ka Dānija jau uz Lieldienām varētu mīkstināt atsevišķus ierobežojumus, tomēr – ārkārtējā situācija turpināsies vēl kādu laiku.
Globālās noturības indeksā šī valsts pērn ieņēma 21. vietu, un tai bija ļoti labi rādītāji ekonomikas jomā, tai ir spēcīga infrastruktūra, zema korupcija, un tāpat valsts ir spējusi ātri ieviest ierobežojumus, kas reāli ir ļāvuši noturēt mērenus saslimstības rādītājus.
„Mums ir ļoti liela ticība savai valdībai, kas runā par katru sperto soli, lai cīnītos pret vīrusa izplatību,” sacīja vietējā iedzīvotāja Konstance Tana, kas strādā datu analīzes platformā „Konigle”.
„Ir svarīgs noteikums – ja valdība kaut ko nosaka, mums tas ir jāpilda. Protams, ir cilvēki, kas ignorē noteikumus, taču tādiem cilvēkiem ir pat atņemtas pases. Bet kopumā – mēs strādājam kopā, lai nebūtu jāuztraucas par sociālo spriedzi, ekonomikas destabilizāciju vai uz ielām mirstošiem cilvēkiem,” sacīja Tana.
Singapūra ir neliela valsts, un tās ekonomiku sildītu ziņas par situācijas uzlabošanos pārējā pasaulē. Tomēr – iedzīvotāji tic, ka viņus gaida laba nākotne.
„Es domāju, ka izturot šo krīzi, mēs kļūsim vēl noturīgāki un spēcīgāki pret kādiem draudiem. Singapūras iedzīvotāji ātri apguva dažādas tehnoloģijas, lai varētu strādāt no mājām, kā arī – lai viegli varētu izsekot vīrusa izplatībai,” teica vietējais iedzīvotājs Džastins Fongs.