Kā uzsver Lielbritānijas Redingas Universitātes šūnu mikrobioloģijas asociētais profesors Saimons Klārks, abi konspirācijas teorijas virzieni ir absurdi.
“Ideja, ka 5G vājina cilvēka imūnsistēmu, neiztur nekādu kritiku,” norāda Klārks.
“Cilvēka imūnsistēmu ietekmē dažādas lietas, piemēram, nogurums vai neveselīga diēta. Šīs imūnsistēmas svārstības nav lielas, tomēr tās var padarīt cilvēku uzņēmīgāku pret vīrusiem,” viņš skaidro.
Lai arī spēcīgi radioviļņi var izraisīt cilvēka ķermeņa uzsilšanu, 5G radioviļņi ne tuvu nav tik spēcīgi, lai tiem būtu pa spēkam būtiski ietekmēt cilvēka ķermeņa temperatūru un tādējādi mazinātu imunitāti.
Tikmēr Lielbritānijas Bristoles Universitātes pediatrijas profesors Adams Finns uzsver, ka koronavīrusa izplatīšanās ar 5G tehnoloģijas starpniecību ir neiespējama.
“Pašreizējo epidēmiju izraisa vīruss, kas izplatās no viena inficēta cilvēka uz citiem. Mēs skaidri zinām, ka tā ir patiesība. Vīrusi un elektromagnētiskie viļņi, kas nodrošina mobilo telefonu un interneta darbību, ir pilnīgi atšķirīgas lietas,” norāda Finns.
Jaunāko sazvērestības teoriju noraida arī mobilo sakaru tehnoloģiju uzņēmumi un valstu valdības.
Šī gan nebūt nav pirmā reize, kad 5G sakarā izplatās apšaubāmas sazvērestības teorijas – visas no tām gan izrādījušās pilnīgi nepamatotas. Tomēr nav sagaidāms, ka nākotnē tās varētu mazināties.