Šajā Klusajā sestdienā no dzīves šķīries kādreizējais Latvijas televīzijas ģenerāldirektors un Latvijas Universitātes pasniedzējs Rolands Tjarve, sociālajā tīklā “Twitter” raksta viņa kursabiedrs Ainārs Dimants.
Mūžībā devies LU pasniedzējs Rolands Tjarve
Izsita no sliedēm: šajā Klusajā sestdienā aizgājis atsaucīgais kursabiedrs un sekmīgais @LatvijasTV ģenerāldirektors @RolandsTjarve (54). Viņš, cita vidū, viens no retajiem prata novērtēt humanitārās izglītības vērtību kā pamatu žurnālista darbam. Jūtu līdzi visiem piederīgajiem.
— Ainārs Dimants (@AinarsDimants) April 11, 2020
Arī Tjarves kolēģe, Latvijas Universitātes emeritētā profesore Skaidrīte Lasmane pauž visdziļāko līdzjūtību Tjarves dzīvesbiedrei, mammai, pārējiem tuviniekiem un draugiem, "kuri Rolandam nekad netrūka".
Profesore sacīja, ka Tjarve bijis ļoti labs, sirsnīgs un izpalīdzīgs kolēģis.
LU Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) Komunikācijas studiju nodaļa paziņojumā SZF mājaslapā norādījusi, ka šodienas "rīts nesis ļoti negribētu un bezgala sāpīgu ziņu - cīņā ar smagu slimību zaudējis Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes mācībspēks un Multimediju studijas vadītājs Rolands Tjarve".
Komunikācijas studiju nodaļas pārstāvji uzsver, ka Tjarves aiziešana mūžībā ir "neiedomājami nežēlīgs zaudējums" tuviniekiem, studentiem, daudzajiem draugiem un kolēģiem.
Atskatoties uz viņa iesaisti studiju procesā, kolēģi norāda, ka Tjarve LU docētājiem pievienojās 2002.gadā. Viņš pirmkursniekiem pasniedza vairākus ievadkursus komunikācijas zinātnē, otrā un trešā kursa studentiem - kursus par Latvijas mediju vidi un multimediju producēšanu.
"Viņš bija savējais studentu vidū. Viņš necēla augstu pārākuma sienu starp sevi un viņa klausītājiem. Lekcijās viņš dzīvi un ieinteresēti iepazīstināja auditoriju ar komunikācijas un mediju pētniecības pamatiem," teikts nodaļas paziņojumā.
LU SZF 2010.gada rudenī dibinātais studentu medijs "Kivi TV" bija Rolanda Tjarves lolojums un lepnums.
Kolēģi norāda, ka Tjarve bija viens Latvijas Televīzijas organizatoriskiem pārveidotājiem no valsts par sabiedrisko mediju. Viņš iestājies par uzticamu un kvalitatīvu žurnālistiku gan pētniecībā, gan studentu lekcijās un semināros. Tjarves raksti publicēti krājumos "Latvijas Universitātes Raksti", "Agora" un kolektīvajās monogrāfijās "Baltic Media in Transition", "Informācijas vide Latvijā" un "Latvijas mediju vides daudzveidība".
"Tjarve prata nevainojami organizēt atbildīgas diskusijas, radīt to jēgpilnumu, aicinot to dalībniekus domāt un darīt, vadot tās dzīvi un ieinteresēti. Viņam bija arī fotogrāfa un operatora talants, kamera viņa rokās it kā pati atrada cilvēku, lietu un vides labāko vizuālo tēlu," uzsver fakultātes kolēģi.
SZF mācībspēki zaudējuši sirsnīgu un vienmēr palīdzēt gatavu kolēģi, pausts paziņojumā. "Vienmēr atvērts sarunai, vienmēr līdzi dzīvojošs citiem, nesavtīgs un izpalīdzīgs. Pietrūks viņa labestīgās asprātības, patiesuma, ieinteresētības mediju notikumos, demokrātiskas sabiedrības un Latvijas attīstībā," akcentē viņa darba biedri, paužot visdziļāko līdzjūtību dzīvesbiedrei, tuviniekiem un draugiem.
Izsaku dziļu līdzjūtību pasniedzēja un mediju eksperta Rolanda Tjarves ģimenei un domubiedriem. Viņa profesionālais viedoklis tika augstu vērtēts un dzīvos tālāk kolēģu un studentu darbos.
— Egils Levits (@valstsgriba) April 11, 2020
Kultūras ministrijas kolektīvs izsaka visdziļāko līdzjūtību Rolanda Tjarves tuviniekiem, darba biedriem un studentiem. https://t.co/tgKcSqowzU
— Kultūras ministrija (@KM_kultura) April 11, 2020
Ļoti, ļoti žēl. Līdzjūtība Rolanda Tjarves tuviniekiem, draugiem, kolēģiem un studentiem. Gaišs cilvēks. Aizrāva ar savām lekcijām, mācēja būt ne tikai pasniedzējs, bet arī draugs un atbalsts saviem studentiem.
— Aļona Zandere (@ZandereA) April 11, 2020
Varbūt Rolanda Tjarves nāve vismaz dažiem covididiotiem un prasību ignorētājiem liks aizdomāties, ka tas nav nekāds pensionāru vīruss un “ar mani jau nekas nevar notikt”. RIP Roland un līdzjūtība tuviniekiem.
— kārlis (@karlis_serzants) April 11, 2020
Izsaku visdziļāko līdzjūtību un skumjās esmu kopā ar Rolanda Tjarves tuviniekiem, draugiem un kolēģiem, viņam mūžībā aizejot!
— Edgars Rinkēvičs (@edgarsrinkevics) April 11, 2020
Visdziļākā līdzjūtība Rolanda Tjarves tuviniekiem un līdzgaitniekiem
— Tālis Linkaits (@Talis_L) April 11, 2020
Tjarve – mans bakalaura darba vadītājs un, manuprāt, pret studentiem visgodīgākaais pasniedzējs SZF.
— Maija Kuzņecova (@MaijaKuznecova) April 11, 2020
RIP
Līdzjūtība ģimenei, kolēģiem un draugiem.
P.S. Tieši viņš mani ievilka tvitterī – hah.
Atceros, ka iepazinos ar @RolandsTjarve todien, kad laikmetā pirms ēnu dienas, "ēnoju" ministru prezidentu Māri Gaili.
— Mareks Matisons™ ?? (@marruciic) April 11, 2020
Rolands stāstīja par komunikāciju kā vadības funkciju.. Deviņdesmito vidū..
Skumja ziņa par viņa aiziešanu. Līdzjūtība.. pic.twitter.com/43BLYIlBfx
Rolands Tjarve ir dzimis 1966.gadā. 1991.gadā beidzis Latvijas Universitātes Filoloģijas fakultātes žurnālistikas nodaļu.
1989.gadā sācis darbu laikrakstā "Vefietis", vēlāk bijis Latvijas Radio programmu vadītājs. 1994.kļuva par Valsts reformu ministrijas preses sekretāru, kā arī strādāja kā toreizējā Ministru prezidenta Māra Gaiļa padomnieks preses sekretārs.
1995.gadā Saeima viņu ievēlēja par Nacionālā radio un televīzijas padomes locekli, savukārt 1998.gadā Tjarve kļuva par Latvijas Televīzijas ģenerāldirektoru, šajā amatā nostrādājot līdz 2002.gadam, kad viņš no amata tika atcelts.
Savas karjeras laikā Tjarve bijis arī lidsabiedrības "airBalitc", Elektronisko sakaru direkcijas padomes loceklis.
Tjarve ilgstoši bijis Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas lektors, kā arī ieņēmis Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departamenta mediju direktora amatu.
Sirsnīgs paldies ikvienam, kas ar labestību un gaišumu piemin Rolandu un zaudējuma sāpēs jūt līdzi man un ģimenei. Jūsu atbalsts ir ļoti svarīgs. Piedodiet, ka pašlaik nespēju katram personīgi pateikties.
— Nellija Ločmele (@NellijaL) April 11, 2020