EK viceprezidente Vera Jourova norāda - ja mēģinājumi pārliecināt sešas dalībvalstis ratificēt konvenciju vai pieņemt tai atbilstošus likumus cietīs neveiksmi, tiks apdomāts ES līmeņa risinājums.
Uz savulaik sabiedrībā nokaitētas diskusijas ierosinājušās konvencijas drīzu ratifikāciju cer arī sieviešu tiesību aizstāvji Latvijā. Biedrības "Centrs Marta" vadītāja Iluta Lāce norāda, ka centrs papildus Latvijā veiktajam skaidrojošajam darbam ir sarunās ar augsta līmeņa ES amatpersonām iedrošinājis tās doties uz valstīm, kuras Stambulas konvenciju vēl nav ratificējušas un kurās valda strīdīgi priekšstati par šo dokumentu. Par Stambulas konvenciju radušies daži mīti, kuru kliedēšanā vajadzētu iesaistīties gan vietējiem, gan arī ES politiķiem, uzskata Lāce.
Ar pilnu konvencijas tekstu var iepazīties šeit.
"Paralēli jāstrādā, lai jebkurā gadījumā šie vardarbības novēršanas mehānismi būtu," saka Lāce. "ANO komiteja, kas izskata konvencijas sieviešu diskriminācijas novēršanai, pēc mūsu valdības ziņojuma izskatīšanas jau šī gada sākumā ir ieteikusi veidot atsevišķu likumu vardarbības pret sievieti novēršanai, kā arī dzimumu līdztiesības likumu. Tātad mums ir ieteikumi no dažādiem avotiem, un šajā gadījumā, protams, ir gan jāstiprina politiskā griba, gan arī jāskaidro konvencija un jālauž dažādi mīti, kas nāk no telpas, kas ieinteresēta, lai pie mums būtu dezinformācija un dažādi muļķīgi priekšstati par to."
Vardarbība pret sievietēm ir temats, kas Covid-19 pandēmijas laikā īpaši aktualizējies. Sociālās distancēšanās ēnas puse - vardarbības ģimenē upuri spiesti teju nepārtraukti būt kopā ar varmākām, turklāt darba zaudēšana vai bažas par finansiālo situāciju nākotnē rada papildu spriedzi.