Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Slīteres Nacionālajā parkā vietējais iedzīvotājs pieķerts patvaļīgā koku ciršanā

Raksta foto
Foto: Pixabay

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) valsts vides inspektori pagājušajā nedēļā Slīteres Nacionālajā parkā pieķēra vietējo iedzīvotāju, kurš par spīti aizliegumam nacionālā parka teritorijā bija patvaļīgi nocirtis kokus, informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Viņa stāstīja, ka inspektors pārbaudes laikā konstatēja, ka Slīteres Nacionālā parka ainavu aizsardzības zonā patvaļīgi nocirstas vairāk nekā 20 sausas priedes, no kurām daļa jau sazāģēta sīkāk un sakrāmēta prom vešanai. Notikuma vietā sastaptais vietējais iedzīvotājs skaidroja, ka viņš zāģējot un vācot prom nokaltušos kokus, taču pēc inspektora norādes, ka tas nav atļauts un būs jāraksta paskaidrojums, sazāģētos kokus pameta un devās prom.

Meža likums noteic, ka koku ciršanai mežā nepieciešams apliecinājums, savukārt šajā gadījumā Valsts meža dienests (VMD) šādu dokumentu nav izsniedzis, līdz ar to koku ciršana uzskatāma par patvaļīgu, turklāt vīrietis piesavinājies kokmateriālus svešā īpašumā - valstij piederošā zemē, norādīja DAP pārstāve.

Līdz ar to DAP lūgusi Valsts policiju uzsākt kriminālprocesu par patvaļīgu koku ciršanu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, par ko krimināllikums paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

"Šādu gadījumu savlaicīgai atklāšanai īpaši būtisks ir zinošu un profesionālu valsts vides inspektoru kolektīvs, kuri vislabāk pārzina savā uzraudzībā nodotās dabas teritorijas. Krīzes laikā dažādu pārkāpumu skaits pret dabu visticamāk būtiski pieaugs, līdz ar to inspektoriem darba apjoms tikai palielināsies," uzsver DAP Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte, piebilstot, ka sarežģītā situācija valstī noteikti nav brīdis, kad pievērt acis uz pārkāpumiem dabas aizsardzības jomā.

Pagājušajā gadā nacionālajos parkos, rezervātos, dabas liegumos, dabas parkos un aizsargājamo ainavu apvidos ir notikušas 1265 pārbaudes, ierosinātas 92 administratīvās lietas un pie atbildības par dažādiem ar dabas aizsardzību saistītiem pārkāpumiem sauktas 99 personas. Vairākos gadījumos pārbaudes lietas nodotas izmeklēšanai policijai vai VMD, piebilda Rēna.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu