Tāpat vecāku organizācijas vadītāja stāstīja, ka ministrijām jānosūta rekomendācijas pašvaldībām par to, ko iekļauj pārtikas pakās, jo viņa saņem informāciju, ka pakās ir cīsiņi un desas, kas nozīmē, ka pakas neatbilst Veselības ministrijas noteiktajiem standartiem par skolēnu uzturu. Arī komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) pievienojās šim viedoklim.
Ministre uzsvēra, ka katrā pašvaldībā ir iespēja saņemt papildu sociālo atbalstu, ja ģimenes nonākušas krīzes situācijā. Vienlaikus Šuplinska lūdza pārdomāt to, ka sociālā situācija vienmēr ir neviendabīga un nevienlīdzīga, tāpēc kritiskajā brīdī jāpalīdz tiem, kam palīdzība nepieciešama visvairāk.
Atbildot uz komentāru par pārtikas paku saturu, ministre aicināja būt "lojālākiem un nepretendēt uz to, ka pārtikas paka atbilst visām vajadzībām," bet novērtēt, ka tādas vispār ir. "Ja arī pakā ir sāls, tad tas noteikti noderēs," pauda ministre.
Arī citi Saeimas deputāti uzstāja, ka jāatgriežas pie visu sākumskolēnu ēdināšanas atbalsta, kā arī atbalstīja pašvaldības, sakot, ka tām pašām jāļauj izvēlēties veids, kā nodrošināt skolēnu ēdināšanu - vai tās ir siltās pusdienas, pārtikas pakas, dāvanu kartes vai taloni.
Līdz šim ir noteikts, ka ārkārtējās situācijas laikā brīvpusdienām paredzētais finansējums ir novirzāms pašvaldībām, lai nodrošinātu brīvpusdienas maznodrošinātu, trūcīgu vai daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri mācās 1.-4. klasē. Ja no piešķirtā finansējuma, kas paliek pāri, tad to var attiecināt arī uz to pamatskolēnu ēdināšanu, kuri atbilst kādam no minētajiem ģimenes statusiem.