Ķīnas reakcijā uz koronavīrusa uzliesmojumu ir pelēkās zonas, un daudzas lietas ir "notikušas, par kuram mēs nezinām", ceturtdien laikrakstā "Financial Times" publicētā intervijā atzina Francijas prezidents Emanuels Makrons.
Makrons: Ķīnas reakcijā uz Covid-19 ir lietas, "par kurām mēs nezinām" (9)
"Nebūsim naivi un neteiksim, ka tā ar šo lietu tiek galā krietni labāk par mums," izsakoties par Ķīnas valdības reakciju uz koronavīrusa uzliesmojumu, norādīja prezidents.
"Mēs nezinām. Pavisam noteikti bija lietas, kas ir notikušas, par kurām mēs nezinām."
ASV un Lielbritānija paudušas skarbākus vārdus Ķīnai, kur decembrī izraisījās koronavīrusa uzliesmojums.
"Mums ir jāuzdod nopietni jautājumi par to, kā tas izraisījās un kāpēc tas netika apturēts agrāk," preses konferencē piektdien sacīja Lielbritānijas ārlietu ministrs Dominiks Rābs, vaicāts par nākotnes attiecībām ar Pekinu.
Rābs šobrīd strādā premjerministra Borisa Džonsona vietā, kurš atgūstas pēc saslimšanas ar Covid-19.
ASV prezidenta Donada Trampa administrācija šobrīd veic izmeklēšanu par koronavīrusa pandēmijas izraisīšanos un ir norādījusi - nav izslēgts, ka tā izraisījusies Uhaņā, Ķīna, no laboratorijas, kas pēta sikspārņus.
Ķīnas zinātnieki iepriekš skaidrojuši, ka vīruss, visticamāk, pārgājis uz cilvēkiem Uhaņas tirgū, kur slaktēti eksotiskie dzīvnieki.
Tomēr ASV mediji - laikraksts "Washington Post" un telekanāls "Fox News" - citējuši anonīmus avotus, kas apgalvojuši, ka vīruss varētu būt negadījuma rezultātā izplatījies no Uhaņas bioizpētes centra, kas veic sensitīvus pētījumus.