Komisija AP žurnālistiem norādīja, ka telekonference tika rīkota saistībā ar saslimšanas gadījumu Taizemē un iespēju, ka vīruss varētu izplatīties, iedzīvotājiem ceļojot ķīniešu Jaunā gada svinību laikā. Taču komisija uzsvēra, ka Ķīna informāciju par uzliesmojumu esot publicējusi "atvērtā, caurspīdīgā, atbildīgā un laicīgā manierē".
Dokumentus žurnālistiem nopludinājis informācijas avots medicīniskajās aprindās, kas nevēlas atklāt savu identitāti bailēs no atriebības. AP to satura autentiskumu apstiprināja vēl divi citi avoti ar zināšanām par attiecīgo telekonferenci.
Dokumentos norādīts, ka "gadījumu koncentrēšanās puduros nozīmē, ka transmisija no cilvēka uz cilvēku ir iespējama". Taizemes gadījums parādīja, ka iespējami uzliesmojumi ārpus Ķīnas.
"Tuvojoties Pavasara svētkiem, daudzi cilvēki ceļos, tāpēc transmisijas risks ir augsts," uzsvērts dokumentā. "Visām pašvaldībām jāgatavojas un jāreaģē uz pandēmiju."
Ma dokumentos aicina politiķus būt vienotiem un atbalstīt Sji, kā arī par galvenajām prioritātēm uzskatīt politiskās intereses un sociālo stabilitāti. Martā Ķīnā bija gaidāmas divas augsta profila politiskās tikšanās, kas varētu būt bijis viens no iemesliem Ķīnas amatpersonu vēlmei noklusēt problēmas apmērus, norāda AP.
Ķīnas Slimību kontroles centrs 15.janvārī iekšēji noteica augstākā līmeņa ārkārtas situāciju. Tika izveidotas 14 darba grupas, kuru uzdevums bija atrast finansējumu, apmācīt mediķus, ievākt datus, veikt izmeklēšanas un uzraudzīt laboratorijas. Provinču veselības aprūpes amatpersonām tika izsūtītas 63 lappuses garas instrukcijas, kurās bija prasīts identificēt saslimšanas gadījumus, atvērt atsevišķas nodaļas pacientiem ar drudzi un mediķiem valkāt aizsarglīdzekļus. Tās bija atzīmētas kā "iekšējās" instrukcijas, ko "nedrīkst izplatīt internetā" un par kurām nedrīkst izteikties publiski.