Ieteikumi, kā pasargāt seniorus koronavīrusa laikā (5)

Raksta foto
Foto: unsplash.com

Seniori ir lielākā riska grupa saslimšanai ar koronavīrusu, un pasargāt viņus no inficēšanās šobrīd ir ļoti svarīgi. 

Aicinām ikvienu senioru un viņu līdzcilvēkus šajā koronavīrusa laikā ievērot drošības ieteikumus, tai skaitā savstarpējo distancēšanos, regulāru roku mazgāšanu, telpu vēdināšanu un veselīgu dzīvesveidu.

Kā liecina Pasaules Veselības organizācijas dati, cilvēki, kas vecāki par 60 gadiem, un īpaši tie, kas vecāki par 80 gadiem, ir visneaizsargātākie pret vīrusiem un infekcijām.

“Koronavīrusa laikā vecāka gadagājuma cilvēki var justies vēl izolētāki nekā ierasts, taču svarīgākais šobrīd tomēr ir palikt mājās un pēc iespējas retāk socializēties ar citiem,” informē Gjensidige Latvija Personu apdrošināšanas produktu vadītājs Kārlis Eberhards.

Eksperts uzsver, ka aktīvs dzīvesveids un kustība nav aizliegta, taču tā ir rūpīgi jāizvērtē. “Vecāka gadagājuma cilvēki var doties neilgās pastaigās vietās, kurās nepulcējas lieli cilvēku pūļi. Arī vieglas slodzes vingrojumi mājas apstākļos ir ieteicami senioriem. Tikpat būtiski ir ievērot arī kvalitatīvu miega režīmu un veselīgu, sabalansētu uzturu, kas palīdzēs stiprināt imunitāti vīrusa laikā,” informē Kārlis Eberhards.

Ne mazāk svarīgi šajā laikā ir domāt par senioru emocionālo veselību. “Vecāka gadagājuma cilvēkiem ir jābūt informētiem un jāseko līdzi aktualitātēm, taču

pārlieku ilga kvernēšana pie televizora un pārsātinātas informācijas uzņemšana var ietekmēt negatīvi.

Tā vietā senioriem ieteicams veltīt laiku hobijiem, piemēram, adīšanai un izšūšanai, sazvanīties ar tuviniekiem, lasīt grāmatas, kā arī pievērsties kulinārijai - galvenais, saglabāt mieru,” stāsta Eberhards.

Kārlis Eberhards aicina seniorus arī regulāri mazgāt rokas, dezinficēt virsmas un ik pēc trīs stundām izvēdināt telpas, lai veicinātu gaisa cirkulāciju. Savukārt līdzcilvēkki ir aicināti palīdzēt ar ēdiena un medikamentu piegādēm, lai senioriem pēc iespējas mazāk būtu nepieciešams pamest mājas.

Kārlis Eberhards mudina arī neaizmirst par regulāru komunikāciju. “Emocionāls atbalsts šobrīd ir īpaši svarīgs, tādēļ aicinām apzvanīt savus tuviniekus - seniorus, kā arī pievērst uzmanību kaimiņiem gados, jo, iespējams, kādam ir nepieciešama palīdzība,” stāsta Kārlis Eberhards.

Palīdzēsim viens otram” ir sākuši speciālu atbalsta programmu senioriem, kam nepieciešams atbalsts pārtikas un medikamentu iegādē, un aicina ikvienu, kam ir nepieciešama palīdzība vai zinot kādu, kam tā ir vajadzīga, sazināties ar biedrību.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām!
Uz augšu