Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) padomniece veselības un sociālajos jautājumos Ilze Rudzīte iezīmēja vēl vienu problēmu, proti, gadījumos, kad šķietami vesels SAC klients atgriežas no stacionāra, neesot skaidrs, vai viņš obligāti uz divām nedēļām ir jāizolē no apkārtējiem.
Pēc viņas teiktā, centru klienti atgriežas pansionātos pēc ārstēšanās slimnīcās un ir bijuši gadījumi, kad slimnīcā, iespējams, bijusi saskare ar Covid-19 pozitīvu klientu vai darbinieku, tomēr paši pansionāti šo informāciju saņēmuši novēloti - pēc četrām piecām dienām, kā rezultātā arī piesardzības pasākumi ieviesti vēlāk.
Vienlaikus viņa sacīja, ka VM līdz galam sociālās aprūpes centriem nav nodevusi pilnvērtīgu informāciju par to, kādēļ nepieciešama masveida testēšana, ja reiz saslimšanas līdz šim konkrētajos SAC nav konstatētas, un vai tiešām nav pietiekami ar rūpīgu klientu veselības stāvokļa uzraudzīšanu. Vienlaikus VM lūdzot SAC sadarboties un, piemēram, pagarināt darba laikus, lai vienas dienas laikā varētu pārbaudīt visus centra darbiniekus un klientus.
"Taču lielajos aprūpes centros, kur ir 300 klienti un 150 darbinieki, es nedomāju, ka tas ir iespējams dienas laikā," sacīja Rudzīte.
Čakša pauda nostāju, ka no slimnīcas atgriezies klients būtu uz divām nedēļām jāizolē pilnīgi visos gadījumos, jo testa veikšana pirms atgriešanās neko nenozīmē tādēļ, ka vīruss var parādīties jebkurā brīdī divu nedēļu laikā.
Savukārt pašvaldību pārstāvji stāstīja, ka šādi klienti iespēju robežās tiekot izolēti no apkārtējiem, taču tas ne vienmēr ir iespējams telpu kapacitātes un citu iemeslu dēļ.