"Hotel Jūrmala SPA": Tūrisma nozare gaida samazinātu nodokļu slogu uzņēmumiem (1)

Raksta foto
Foto: Edijs Pālens / LETA

Tūrisma nozare no valdības gaida samazinātu nodokļu slogu uzņēmumiem, lai nozare varētu sākt pakāpenisku atgūšanos, aģentūrai LETA sacīja viesnīcas "Jūrmala Hotel SPA" pārdošanas un mārketinga nodaļas vadītāja Kristīne Štāla-Bula.

Pēc viņas teiktā, lai palīdzētu tūrisma nozarei atgūties, jārod iespēja samazināt vai atcelt uzņēmumiem nodokļu slogu. Tā, piemēram, atcelt darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu likmi, samazināt PVN likmi tūrisma pakalpojumiem. "Tas viss ir papildu slogs, un ne mazs, uzņēmumiem, ko atceļot vai samazinot uz laiku, var palīdzēt atkal "uzņemt apgriezienus"," piebilda Štāla-Bula.

Viņa atklāja, ka līdz ar noteiktajiem ierobežojumiem viesnīca bija spiesta slēgt savas durvis uz laiku no 23.marta līdz 12.maijam. Patlaban skaidri vēl nav zināms, vai varēs atvērties pēc ārkārtējās situācijas beigām. Tas esot atkarīgs, kādus ierobežojumus valdība noteiks turpmākajam periodam.

"Mēs esam "liela mašīna", un darboties pie noslogojuma, kas ir 30% un mazāk, mums jau ir neizdevīgi. Tāpēc ļoti ceram, ka valdība pieņems saprātīgus lēmumus, kas dos iespēju darboties, lai arī ne uz pilnu jaudu kā ierasts, tad vismaz tādā līmenī, lai tas neaizietu mīnusos," viņa uzsvēra.

Viņa piebilda, ka viesnīca ir slēgta un līdz ar to apgrozījuma nav. Ārkārtējā situācijā viesnīca pamatā saņem atteikumus un periodā, kamēr viesnīca ir slēgta, visas rezervācijas nācās anulēt un cilvēkiem jau iemaksātās naudas atdot. Štāla-Bula atzina, ka cilvēki anulē arī savas vasaras rezervācijas, baidoties, ka vīrusa problēmas var ieilgt. Jo īpaši, protams, tas attiecas uz ārzemju tūristiem, ar kuriem ne pie viena scenārija varam šogad nerēķināties, piebilda viesnīcas pārstāve.

Štāla-Bula atklāja, ka martā dīkstāves pabalstu ir saņēmuši 52 darbinieki. Pārējie bija atvaļinājumos vai uz slimības lapas. Par aprīli sarakstus uzņēmums vēl iesniegs. Vienlaikus nācies atlaist piecus darbiniekus, kas īsi pirms viesnīcas slēgšanas bija pieņemti darbā. Viņa skaidroja, ka, atveroties viesnīcai, jebkurā gadījumā personāla skaits būs jāpārskata un optimizācija būs jāveic.

Runājot par ieviestiem risinājumiem, lai pēc ārkārtējās situācijas sāktu darbu, Štāla-Bula pastāstīja, ka nāksies pārorientēties un šā gada vasaras sezonā koncentrēties uz vietējiem tūristiem, kas attiecīgi nozīmē, ka šovasar būs pilnīgi cita cenu politika. Viņa skaidroja -  iepriekš vasara bija periods, kurā nakšņošanas pakalpojumus bija iespēja pārdot par augstākām cenām nekā pārējā gada laikā, tādējādi divu vasaras mēnešu laikā uzkrāt līdzekļus, lai garo nesezonu varētu izdzīvot.

"Šogad būs jārēķinās ar nesezonas cenām arī vasarā. Pozitīvais moments noteikti ir tas, ka arī vietējie Latvijas iedzīvotāji vasarā visdrīzāk nekur ārpus Latvijas nedosies un izvēlēsies atpūsties tepat Latvijā. Jādomā, ka arī Jūrmala būs viena no tām vietām, kur labi pavadīt vasaras brīvdienas," atzīmēja Štāla-Bula.

Jautāta, cik ilgs periods būs nepieciešams, lai atgūtos, Štāla-Bula norādīja, ka tas atkarīgs, kā situācija mainīsies, kas notiks. Viņa atzīmēja, ka pie scenārija, ka pēc 12.maija var sākt strādāt un viesnīcu nav jāver ciet atkārtoti, noteikti būs vajadzīgs laiks vismaz līdz nākamajai vasarai, lai viesnīca varētu atgūties un sākt darboties ierastajā ritmā.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Hotel Jūrmala SPA" 2018.gadā strādāja ar 5,191 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 1,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet zaudējumi pieauga gandrīz divas reizes un bija 163 210 eiro. Finanšu dati par 2019.gadu vēl nav publiskoti.

Kompānija reģistrēta 2004.gada augustā, un tās pamatkapitāls ir 2840 eiro. 95% kompānijas kapitāla pieder Igaunijā reģistrētam uzņēmumam "Hotell Jurmala" un 5% - Igaunijas uzņēmumam "M.B.S. Osauhing sabiedrība".

Jau vēstīts, ka Latvijā līdz 12.maijam ir izsludināta ārkārtējā situācija koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības dēļ. Tostarp kopš 17.marta ir apturēti starptautiskie pasažieru pārvadājumi.

Svarīgākais
Uz augšu