Viņa norādīja, ka lietā bija strīds par to, vai darbiniecei bija pamats uzteikt darba līgumu saskaņā ar Darba likuma 100.panta piekto daļu, tas ir, neievērojot noteikto uzteikuma termiņu, ja tam ir svarīgs iemesls. Par šādu iemeslu atzīstams katrs tāds apstāklis, kas, pamatojoties uz tikumības un taisnprātības apsvērumiem, neļauj turpināt darba tiesiskās attiecības. Darbiniece uzskatīja, ka pret viņu vērstā darba devēja nevienlīdzīgā attieksme un psiholoģiskais terors ir šāds darba tiesisko attiecību izbeigšanas pamats.
Apelācijas instances tiesas spriedums bija darbiniecei nelabvēlīgs, un viņa to pārsūdzēja kasācijas kārtībā.
Senāts atzina, ka tiesa nepareizi iztulkojusi un piemērojusi Darba likuma normas, kā arī kļūdaini noteikusi mobinga jeb psiholoģiskā terora darbavietā būtību un pazīmes.
Senāts savā spriedumā norādījis, ka tiesa, pārbaudot mobinga jeb psiholoģiskā terora esību, nepamatoti ņēmusi vērā tikai vienu tā iespējamo pazīmi - ilgumu, ignorējot un neaplūkojot savstarpējā sakarā mobingam piemītošās pārējās pazīmes - jo īpaši darbību raksturu, mērķi un sistemātiskumu.
Ilguma kā psiholoģiskā terora pazīmes būtība nav noteiktā laika nogrieznī, bet gan tajā, ka psiholoģisko teroru veido darbību kopums ar vienotu mērķi, nevis viena vai vairākas atsevišķas epizodes. Parasti, lai pret darbinieku īstenotu naidīgu darbību sistēmu, galvenokārt, ar mērķi viņu atsvešināt, izstumt no kolektīva, radīt apstākļus, ka viņš darbu pamet, ir nepieciešams ilgāks laika posms, tomēr tas ir atkarīgs no epizožu intensitātes. Jo biežākas un sistemātiskākas ir kaitnieciskās darbības, jo īsāks laiks nepieciešams, lai mobingu konstatētu, un otrādi.