Angļu valodas eksāmenu plānots organizēt no 2.jūnija līdz 4.jūnijam, vācu valodas eksāmenu - 3.jūnijā, krievu valodas eksāmenu - no 4.jūnija līdz 5.jūnijam un franču valodas eksāmenu paredzēts organizēt 5.jūnijā.
Eksāmens latviešu valodā paredzēts 9.jūnijā, savukārt 12.jūnijā paredzēts centralizētais eksāmens matemātikā. 15.jūnijā paredzēts izvēles centralizētais eksāmens vēsturē, 17.jūnijā - ķīmijā, 19.jūnijā - bioloģijā, 26.jūnijā - fizikā. Pēc Jāņiem sekos skolas līmeņa eksāmeni - ģeogrāfijas eksāmens notiks 29.jūnijā, informātikas eksāmens notiks no 6.jūlija līdz 7.jūlijam un eksāmens ekonomikā notiks 1.jūlijā.
Ņemot vērā nepieciešamo laiku visu darbu vērtēšanai un datu apstrādei, sertifikātus par vispārējo vidējo izglītību plānots izsniegt 24.jūlijā, izņemot izglītojamos, kuri eksāmenus kārtos vēlāk - tie audzēkņi sertifikātus saņems nedēļu vēlāk, taču tas netraucēs iesniegt dokumentus iestājai augstskolā, uzskata IZM.
Savukārt, ja ārkārtējā situācija turpināsies arī pēc 12.maija, tad tiks izvērtēta iespēja noteikt eksāmenu norisi par tik nedēļām vēlāk, par cik tiek pagarināta ārkārtējā situācija. Ja eksāmeni nevarēs notikt jūlijā, tad tiks izvērtēta iespēja izglītojamiem skolu beigs ar gada vērtējumu, atklāj ministrija.
IZM informē, ka Valsts pārbaudes darbus šogad kārtot bija pieteikušies 17 800 9.klases izglītojamie, no tiem 4895 skolēni bija pieteikušies kārtot latviešu valodu mazākumtautību izglītības programmās, kā arī 28 000 izglītojamie, kuri bija pieteikušies kārtot valsts pārbaudes darbus par vispārējo vidējo izglītību.
Jau ziņots, ka Covid-19 izraisītās ārkārtas situācijas dēļ Latvijā ilgstoši nebija skaidrības, vai un kad notiks centralizētie eksāmeni vispārizglītojošo skolu beidzējiem.
Eksāmenu izstrādātāji plāno, ka 12.klašu centralizēto eksāmenu ilgums nepārsniegs trīs stundas un tā rakstīšanas brīdī skolēni izmantos individuālos aizsardzības līdzekļus.
Tiek apsvērta arī iespēja samazināt uzdevumu daudzumu, nemainot kopējo grūtības pakāpi, un eksāmenu rakstīšanas laikā nav paredzēti starpbrīži.
Tāpat plānots, ka skolēniem būs jāievēro divu metru distance, būs pieejami dezinfekcijas līdzekļi un būs jālieto sejas maskas, kuras nodrošināšot valsts, informēja Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.