Turpinot “Māmiņas piezīmes pandēmijā” "EGOISTEI" šoreiz savu stāstu uzticēja trīs bērnu māmiņa Ieva Ince no mazpilsētas Spānijā - Ibi. Kā pati saka, viņas ģimenei ir paveicies karantīnas laiku pavadīt savā miera ostā mazpilsētas mājā. Miers, klusums, dārzs, svaigs gaiss... Tomēr, izdzirdot viņas stāstīto - “Kad ziņās parādījās skaitlis ¨600 mirušie dienā¨, tad atviegloti uzelpoju. Neticami. Tagad ir ap 300 mirušo dienā un sajūta, it kā teju teju tiks parakstīts miera līgums pēc asiņaina kara...” - sapratu, ka mēs pat iedomāties nevaram to cunami vilni, kas gāja pāri Spānijai un satricināja ikviena iedzīvotāja sirdi. Vienalga, kur tu tajā brīdī esi. Ļausimies Ievas stāstam un gūsim kaut ko no šīs pieredzes!
Kādu tu atceries savu dzīvi pirms pandēmijas un kā ir tagad?
Vēl marta pirmajā nedēļā mana dzīve Spānijas mazpilsētiņā Ibi ritēja savu ierasto gaitu: darbs, bērniem skola, dārziņš, pēc tam pulciņi, rotaļu laukums vai draugu dzimšanas dienas ballītes. Bet patiesībā jau kopš janvāra beigām visās sarunās, visos notikumos klātesošas jau bija klusas bailes no vīrusa.
No 11.marta pēcpusdienas līdz šodienai, 6.maijam, ir pagājušas vairāk nekā astoņas nedēļas. Ne es, ne bērni neesam spēruši kāju tālāk par mūsu zemesgabalu. Vīrs ik pēc 10 dienām aizbrauc uz lielveikalu pēc nepieciešamākajām pārtikas precēm.
Pirmajās nedēļās bērniem bija murgi. Tagad retāk. Ļoti bieži nakts vidū visi trīs salien mūsu gultā. Un guļam kā piecas sardīnes šaurā bundžā, bet rokās sadevušies, elpu pie elpas...
Kā tu vīrusa draudus uztvēri sākotnēji – intuitīvi sajuti, ka nebūs labi, vai tomēr laiskā spāņu mierā ignorēji to, kas ik dienu ir pasaules ziņas?
Es sevi uzskatu par drosmīgu. Gadu nodzīvoju vienā no Āfrikas visnabadzīgākajām valstīm, izslimoju malāriju. Bet tieši šī citas pasaules pieredze man skaudri atvēra acis, cik ļoti nepieciešamas ir zinātne, medicīna, vakcīnas. Un tieši Āfrikā es sapratu, ka nekontrolētu vīrusu, slimību priekšā mēs visi, pilnīgi visi esam niecīgi.