Piemēram, izvēloties AirBnb (īstermiņa) tipa dzīvokli, visticamāk, īres līgumu ilgāk par gadu noslēgt neizdosies. Tāpēc jārēķinās, ka atkal, iespējams, nāksies pārvākties.
"Tajā pašā laikā, kādam tā var būt lieliska iespēja gadu padzīvot šikā mājoklī Vecrīgā," pozitīvos aspektus saskata Dzintars Bērziņš.
Aktivitāte privātmāju segmentā nav būtiski mainījusies un saglabājas visai zema. Kaut gan interese par privātmājām kopumā ir liela, krīzes laikā, tāpat kā pirms krīzes, darījumu ir maz, jo vēl joprojām tirgus piedāvājums nav atbilstošs pieprasījumam un privātmāju cenas lielākoties pārsniedz pirkt gribētāju iespējas.
Lielāka aktivitāte notiek ar zemesgabaliem.
Nekustamo īpašumu pārdošanas kompānijas novērojušas, ka, sākoties "Covid 19" krīzei, izteikti palielinājās interese par lauku īpašumiem ārpus Rīgas, ko pilsētnieki sāk novērtēt arvien vairāk.
"Vēlmi iegādāties zemesgabalus ietekmē arī vasaras tuvošanās, kad cilvēki vairāk sāk domāt par laika pavadīšanu ārpus pilsētas, ārpus dzīvokļiem. Tomēr tie klienti, kuri interesējas par zemēm, šobrīd ir ļoti uzmanīgi - nav gatavi pirkt uzreiz, brauc skatīties, rūpīgi izvērtē un pat kaulējas, lai panāktu sev atbilstošu piedāvājumu," stāsta "Ober Haus" pārstāve Evita Zemberga-Zakalovska.
Krīzei uzņemot apgriezienus, kritumu piedzīvoja meklējumu un skatījumu skaits jauno projektu segmentā, taču tas ātri vien atgriezās stabilās pozīcijās, attīstītājiem reaģējot un mājokļu apskates nodrošinot arī attālināti - sazinoties ar klientiem video zvanos, piedāvājot virtuālās tūres un citas iespējas, tādējādi dodot iespēju darījumiem notiek arī nestandarta apstākļos.