Redzot, ka sistēma nestrādā, SPKC tagad cenšoties policijai piegādāt informāciju par tiem, kam ir divi negatīvi Covid-19 testi (šie cilvēki vairs nav jākontrolē). To, ka cilvēks ir izveseļojies, nolemj ģimenes ārsts, taču sadarbība starp policiju un ģimenes ārstiem nenotiek.
“Es zinu, mēs gribējām atvieglot, bet esam sapratuši, ka tā nenotiek,” atzīst Dimiņa.
Informāciju par negatīvajiem testiem SPKC atjauno divreiz nedēļā, tāpēc nereti pats pacients e-veselībā par izveseļošanos uzzina ātrāk nekā iestādes, kas turpina kontrolēt.
Tāpat esot arī ar tiem, kas slimnīcā vai nomiruši. Lai gan SPKC katru rītu publiski ziņo, cik cilvēki ir slimnīcā, cik smagā stāvoklī, cik nomiruši, pie SPKC nonākot tikai skaitļi, nevis personu dati. Tos tagad, lai atvieglotu policijas darbu, iestāde pati pieprasa, taču ne vienmēr saņem uzreiz.
Pirmais mirušo saraksts policijā nonācis 24. aprīlī jeb trīs nedēļas pēc pirmā Latvijā reģistrētā Covid-19 upura. Bet arī tas nestrādā - Aleksandram, lai pārliecinātos, vai mirušais tēvs ir karantīnā, policija zvanīja vēl 30. aprīlī.
VP pārstāve Simona Grāvīte skaidro, ka policisti atjaunoto informāciju saņem ik rītu un, ja vizītē konstatē situācijas izmaiņas, viņiem tas jāatzīmē sarakstā un jānodod informācija kolēģiem. Taču datu apjoms esot liels, tos apstrādā manuāli un varot gadīties pārpratumi.
“Nav diemžēl nekādas online sistēmas, kur informācija atjaunotos un tai tiešsaistē varētu pieslēgties. (..) Var gadīties, ka informācija kaut kur starp visiem datiem pazudus vai nākamo pārbaudi veikusi Pašvaldības policija un nav atzīme bijusi. Var būt kļūdas,” atzīst Grāvīte.