Tas nozīmē, ka šie bērni ārkārtējās situācijas laikā atrodas mājās un katras ģimenes pieejamo resursu apmērā tiek nodrošināta bērnu pieskatīšana, nepieciešamības gadījumā attālinātā mācību procesa nodrošināšana, kā arī iespēju robežās veselības aprūpes pakalpojumu saņemšana klātienē vai attālināti.
Labklājības ministre pauž gandarījumu par darba grupā atbalstītajiem lēmumiem. "Esmu gandarīta par koalīcijas partneru konceptuālo atbalstu mūsu piedāvājumam celt bērnu kopšanas pabalstu par bērniem no pusotra līdz divu gadu vecumam un par papildus finansiālo atbalstu ģimenēm, kuras audzina bērnu ar invaliditāti," norāda ministre.
Finanšu ministra darba grupā arī atbalstīts piedāvājums paplašināt atbalstu uzņēmējiem, paredzot ieviest uzņēmējdarbības atbalsta programmu. Tā paredzēta kā turpinājums dīkstāves pabalstam, daļēji kompensējot algu izmaksu. Par piešķiršanas kritērijiem, administrēšanu un finanšu avotiem diskusijas tiks turpinātas ekonomikas ministra darba grupā, iesaistot arī sociālos partnerus.
Labklājības ministre norāda, ka atbalsts uzņēmējiem nepieciešams, ņemot vērā, ka pēc ārkārtējās situācijas beigām dīkstāves pabalsti vairs netiks maksāti, bet joprojām turpināsies Covid-19 negatīvā ietekme.
"Uzņēmumi vēl nebūs atguvuši spēju darboties ar iepriekšējo jaudu, kā arī joprojām saskarsies ar piegāžu ķēžu traucējumiem vai problēmām ar pasūtījumu regularitāti, daļa darbinieku turpinās atrasties dīkstāvē vai daļējā dīkstāvē. Tādēļ rosinu jau savlaicīgi domāt par nākamo atbalstu pēc dīkstāves pabalstu izmaksas beigām," argumentē Petraviča.
Jau ziņots, ka sakarā ar Covid-19 izplatības radīto krīzi valdība ir ieviesusi dažādus atbalsta mehānismus, tostarp dīkstāves palīdzības pabalstu, bezdarbnieka palīdzības pabalstu, kā arī citus atbalsta veidus sociālajām grupām, kuras esošajā situācijā izjūt vislielākos izaicinājumus.