Kā savulaik sacīja Meršs, “Libra” potenciāli varētu mazināt Eiropas Centrālās bankas ietekmi pār eiro, kā arī noteikt jaunus monetārās politikas mehānismus, kas ietekmētu eirozonas banku likviditāti, kā arī apdraudētu eiro starptautisko lomu un mazinātu pieprasījumu pēc tradicionālās valūtas.
Neraugoties uz bažām, Meršs sacīja, ka pagaidām vēl nav pienācis īstais laiks Eiropā laist klajā eiro digitālo valūtu, kas būtu pieejama ikvienam iedzīvotājam.
“Lai arī skaidra nauda nereti gūst sliktu publicitāti, pieprasījums pēc tās nemazinās,” sacīja Meršs, citējot 2017. gada Eiropas Centrālās bankas aptauju, kurā teikts, ka 76% darījumu Eiropā joprojām notiek ar skaidru naudu. “Mēs pašlaik neredzam nekādas indikācijas, ka sabiedrība pilnībā vēlētos pēc iespējas ātrāk pamest norēķinus ar skaidru naudu,” teica Meršs.
Viņš arī sacīja, ka Eiropas mēroga digitālās valūtas ieviešanai būtu nozīmīgas sekas uz kopējo finanšu sistēmu.
“Ja ikviens varētu iegādāties Eiropas digitālo valūtu no centrālās bankas, tad patērētājiem vairs nebūtu iemeslu turēt savu naudu kādā no bankām. Centrālā banka kļūtu par ietekmīgāku spēlētāju finanšu tirgos, piedāvājot arī dažādus kreditēšanas pakalpojumus, izrādot nopietnu konkurenci privātajām bankām,” teica Meršs.
Kamēr privātās bankas meklēs iespējas, kā noturēt savus klientus, digitālo valūtu banku izplatība var radīt arī krīzes situācijas. Līdz ar to ir jāmeklē iespējas, lai digitālo valūtu ieviešana neradītu kaitējumu ekonomiskajai sistēmai.