Taču "Meduza" uzrunātie pataloganatomi atklāj, ka viņiem no Krievijas Veselības ministrijas un priekšniecības slimnīcās doti norādījumi "pierakstīt" citus nāves cēloņus.
Demogrāfijas eksperti, kuri seko statistikas datiem, norāda, ka esot pārliecināti - dati par mirstību no Covid-19 tiekot apzināti manipulēti. Tas kropļo sabiedrības un institūciju izpratni par to, kāda ir patiesā Covid-19 situācija Krievijā.
GALERIJA: Pašizolācijas režīms Maskavā
Manipulācijas nav nekas jauns. Federālo veselības aprūpes datu "piekoriģēšana" Krievijā ir ierasta prakse kopš Putina 2012.gada maija rīkojumiem, kad reģionālajām amatpersonām tika dotas instrukcijas samazināt mirstību no sirds un asinsvadu slimībām, vēža, tuberkulozes un autoavārijām, kā arī jaundzimušo mirstību. 2018.gadā Krievijas Nacionālās ekonomikas un publiskās administrācijas prezidentālās akadēmijas, kas atrodas prezidenta administrācijas pakļautībā, paziņoja, ka esot vērojams ar konkrētajiem cēloņiem saistīto nāves gadījumu skaits.
Aprēķinot Covid-19 nāves gadījumus, Krievijas statistikā parādās kļūdas, ko nespēj izskaidrot nekāda birokrātiskā loģika. Tā no Ņižņijnovgorodas reģionālajiem datiem "pazuda" vesela pilsēta.
11.maijā Sarovas pilsēta - sabiedrībai slēgtais Krievijas kodolpētījumu centrs - ziņoja par pirmo nāves gadījumu no Covid-19, taču tas netika iekļauts reģionālajos statistikas datos, kā noprotams, pēc vietējo varasiestāžu rīkojuma. "Sarova nav iekļauta Ņižņijnovgorodas reģionālajos datos," 7.maijā apstiprināja pilsētas galvenā ārste Irina Ignatjeva.
"Pārbaužu metodoloģijas dēļ kopš 1.maija Sarovas pilsēta netiek atspoguļota Ņižņijnovgorodas reģionālajos datos," vēsta ar sīkiem burtiem rakstīta piezīme zem Covid-19 datu tabulas, ar ko sociālajā tīklā "Instagram" dalījies Ņižņijnovgorodas gubernatora vietnieks Dāvids Meļiks-Guseinovs.