Covid-19 pašam par sevi ir raksturīgs salīdzinoši liels izplatības ātrums. Tomēr pasaulē ir vairākas vietas, kurās slimības izplatība var būt īpaši strauja. Tās ir bēgļu un iekšēji pārvietoto personu nometnes.
Nu jau ar diezgan stingru pārliecību varētu apgalvot, ka Covid-19 pandēmija ir uzskatāma par vienu no nopietnākajiem cilvēces satricinājumiem šogad. No Ķīnas atceļojošais vīruss ir jau inficējis vairāk nekā 4 miljonus iedzīvotāju un radījis nopietnu slogu ekonomikām lielākajā daļā pasaules. Neskatoties uz to, vai esi kristietis, musulmanis, ebrejs, hinduists, baltais, melnādainais, krievs, latvietis vai amerikānis, iespēja saslimt ir katram. Tāpat arī katram no mums ir vajadzīgs miteklis, katram ir jāēd un katram bieži vien ir vajadzīgs kāds pārvietošanās rīks. Šīs lietas mūsdienās diemžēl ir atkarīgas no naudas, bet nauda lielākajai daļai no mums ir atkarīga no darba esamības. Savukārt darba esamība bieži vien ir saistīta ar ekonomikas veselību.
Ja paskatāmies uz intervijām ar ekspertiem visā pasaulē, kuras TVNET ir publicējis pēdējā mēneša laikā, tad redzam, ka gan Igaunijā, gan Lietuvā, gan Turcijā, gan Izraēlā, Krievijā, Azerbaidžānā un citur cilvēki uztraucas par savu materiālo nākotni un slimības tālāko attīstību. Tādēļ kā sēnes pēc lietus ir saradušies ekspertu mēģinājumi paredzēt jauno «normālo», uzdodot vienu jautājumu – kas tieši mainīsies?