Trauku mašīna ir lielisks palīgs mājas darbos, kas ne tikai būtiski ietaupa laiku, bet arī dezinficē traukus un virtuves piederumus. Diemžēl trauku mašīna var arī tos nopietni sabojāt.
Lai trauku mašīna nesabojātu traukus: izvairies no šīm kļūdām
Trauku mašīna var būt gan palīgs, gan nasta vienlaicīgi, atkarībā no tā, kā to izmanto.
Pareizi izmantojot trauku mašīnu, tā palīdzēs ikdienā, taču, pieļaujot kļūdas, vari tikt pie sasistiem traukiem un sabojātiem virtuves piederumiem.
Portāls “House Beautiful” ir apkopojis biežāk pieļautās trauku mašīnas lietošanas kļūdas, kas rezultējas sabojātos traukos.
Liec stikla traukus virs ūdens smidzinātājspārniem
Piepildot trauku mašīnu, izvairies no smalku stikla piederumu izvietošanas tieši virs ūdens smidzinātājspārniem, kas iekārtas darbības laikā ar spēcīgu ūdens spiedienu izsmidzina ūdeni. Spēcīgās strūkla var saplēst stikla traukus.
Kombinē dažādu metālu piederumus vienuviet
Ja vienā nodalījumā izvietosi sudraba dakšas un nerūsējošā tērauda nažus, tad trauku mašīnas darbošanās laikā abu metālu starpā var notikt ķīmiska reakcija, kuras rezultātā sāks rūsēt sudraba piederumi.
Ja vienā reizē ir jāmazgā divi dažādi metāli, nekādā gadījumā nenovieto tos viens otram blakus.
Trauku mašīnā mazgā koka dēlīšus
Ne visus koka piederumus ir aizliegts mazgāt trauku mašīnā – dažus šādus dēlīšus, karotes vai lāpstiņas drīkst, taču, pirms to dari, noteikti pārbaudi ražotāja nosacījumus.
Tomēr pārsvarā karstais trauku mašīnas ūdens var nomazgāt dabīgās koka eļļas un tā sabojāt koka piederumu.
Laika gaitā koka dēlītis vai lāpstiņa kļūst sausa, viegli plīstoša un maina krāsu.
Nepārbaudi abus trauku mašīnas grozus
Pirms iedarbini trauku mašīnu, ļoti uzmanīgi pakrati abus grozus un paskaties, vai kāds trauks vai piederums nekrīt lejā.
Piederumiem nokrītot uz traukiem, tie var saplīst paši un apskādēt citus traukus.
Izkārto traukus tā, lai tie brīvi varētu kustēties
Nekādā gadījumā neliec nelielus trauciņus, piemēram, sojas mērču bļodiņas vai tējas maisiņu traukus, vietās, kur tie var brīvi kustēties trauku mašīnas darbības laikā.
Plūstot ūdenim, mazie trauciņi var kustēties turpu, šurpu, sasitot paši sevi un apkārtesošos traukus.