Joprojām nerimstas Trampa dusmas par izmeklēšanu, kurā tika pētīti viņa 2016.gada vēlēšanu kampaņas sakari ar Krieviju, un janvārī notikušo impīčmentu - šie temati viņā ierosina dusmas un atriebības kāri. Ciest var teju ikviens, kurš iesaistīts kādā no šīm epizodēm. Šajā kategorijā ietilpst divi no nesen atlaistajiem ģenerālinspektoriem.
Tramps parasti sadusmojas tik ļoti, ka nespēj apstāties, kamēr pats nav nodarījis sev pāri - ja vien palīgiem neizdodas viņu pārliecināt. Taču viņa pašreizējā komanda kopumā nav tik spēcīga kā iepriekš, un Tramps guvis lielāku pārliecību par savu instinktu pareizumu (viņš nav pirmais valsts galva, kurš savam palīgam sacījis vārdus "es esmu prezidents, nevis tu"). Turklāt arvien vairāk tuvojas vēlēšanas, kurās viņš varētu zaudēt.
Tagad Tramps apņēmies diskreditēt pašu Krievijas izmeklēšanu, kuru vienmēr dēvējis par "izdomājumu" un "viltus ziņām". Ar pretimnākošā ģenerālprokurora Viljama Bāra palīdzību viņš taisās "pierādīt", ka tās sākšanai nebija pamata.
Kad Bārs 2019.gada februārī stājās amatā ASV Tieslietu departamentā, viņš skaidri parādīja - viņš uzskata, ka viņa darbs ir būt Trampa aizstāvim un advokātam. Un Trampam, kuram nav nekādas izpratnes par valsts dienestu, bija radusies ideja, ka federālā valdība sastāv no deep state, kas to vien grib, kā sagraut viņa prezidentūru. Tas izskaidro daudzus tālākos notikumus.
Tramps atlaida FIB direktoru Džeimsu Komiju, kurš nepakļāvās Trampa idejām, ka viņš ir prezidenta padotais, un vēlāk attapās Tieslietu departamenta ieceltā īpašā prokurora Roberta Millera priekšā. Tramps uzskatīja, ka Bāram departamentā jāievieš kārtība. Pakalpīgais Bārs spēra soļus, kas nāca par sliktu gan prezidentam, gan arī viņam pašam. Viņš lika saviem prokuroriem iejaukties, lai samazinātu Trampa ilggadējam sabiedrotajam Rodžeram Stounam piespriesto cietumsodu, kā rezultātā atkāpās četri federālie prokurori.