- Bet, protams, tehnoloģijas arī sniedz daudz laba. Kādi būtu vislabākie un derīgākie veidi, kā tās lietot?
- Visam ir savas labās un sliktās puses, bet es pavisam noteikti uzskatu, ka no MI ir vairāk ieguvumu, kamēr vien esam atbildīgi. Drošība ir viena no jomām, kur tehnoloģijas ļauj paplašināt darbības lauku. Iepriekš apsargam bija jāpēta kameru ieraksti, jāuzmana cilvēku kustība, jābūt aizdomu pilnam. Tagad mēs to varam izdarīt ar tehnoloģiju palīdzību, turklāt ar ievērojami zemākām izmaksām. Organizācijas, kuras kādreiz nevarēja atļauties apsardzes pakalpojumus, vismaz ne vajadzīgajā mērogā, tagad var viegli pamanīt to vienu vienīgo draudu, kas parādās ierakstos miljons stundu garumā vai desmitos tūkstošu fotogrāfiju.
Līdzīgi arī medicīnā. Radiologi ir ļoti dārgs resurss, jo pabeiguši ilgas studijas un tādu darba tirgū nav daudz. Trešās pasaules valstīs, piemēram, Āfrikā, būtu nepieciešams speciālists, kurš prot nolasīt magnētiskās rezonanses attēlu. Mākslīgais intelekts, mācoties no reāliem speciālistiem, varētu apgūt šo funkciju. Tas ļautu vienlaikus ietaupīt līdzekļus un uzlabot veselības aprūpi.
- Vai vari sīkāk pastāstīt, kā darbojas medicīniskās attēlveidošanas tehnoloģija, ar kuru tu šobrīd strādā?
- Visas objektu atpazīšanas tehnoloģijas meklē sakarības. Piemēram, sejas atpazīšanā liela nozīme ir gaismai. Deguns ir izvirzīts, tāpēc uz to krīt gaisma, savukārt acis atrodas dziļāk un ap tām ir vairāk ēnu. Agrīnajām vēža stadijām raksturīgi mezgli plaušās. Analizējot tūkstošiem attēlu, MI mācās, kāda ir to forma, izliekumi, apkārtējā vide. MI mācās tādā pašā veidā kā cilvēks.