"Cilvēki, kas izdara profesionālus noziegumus, viņi vai nu vēsturiski agrāk kaut ko tamlīdzīgu ir darījuši, vai arī, attīstoties laikam, izdara kaut ko līdzīgu citās valstīs, vai tiek aizturēti par citu noziegumu izdarīšanu. Mēs rūpīgi strādājam un analizējam ļoti lielu cilvēku klāstu, kas varētu būt saistīts ar mūsu jautājumu un ar to organizēto noziedzību, ar kuru varētu būt saites," skaidro Grišins. Policija par šādām personām ievākusi informāciju no vairākām valstīm.
Nogalinātā advokāta ģimene, kas vēl pirms gada visai asi kritizēja policijas spēju atšķetināt noziegumu, tagad vārdus izvēlas rūpīgāk. Viņu rīcībā gan neesot ziņu, ka policija būtu pavirzījusies tuvāk patiesības noskaidrošanai.
"Jāuzsver, ka konkrētu versiju attīstīšana ir galvenokārt policijas kompetencē, bet varu piekrist, ka mūsu ieskatā slepkavība ir saistīta ar Mārtiņa profesionālo darbību. Mums kā ģimenei ir ierobežota informācija. Policijai tā ir plašāka. Ceram, ka viņi to mērķtiecīgi un profesionāli izmanto," par policijas darbu brāļa slepkavības atklāšanā saka Kristaps Bunkus.
Ģimene arī vairs tik aktīvi nemudina slepkavības iemeslus meklēt “ABLV” bankā, par kuras likvidatoru īsi pirms nāves Bunkus gribēja kļūt. Kā noskaidroja TV3 raidījums “Nekā personīga”, Bunkus uzturēja kontaktus ar ASV diplomātiem un lobistu, lai nepieļautu slēgtās “ABLV” bankas pašlikvidāciju.
Bankas īpašnieks Bernis pēc Bunkus slepkavības gan pauda, ka Bunkus nemaz nedrīkstētu likvidēt banku, jo bija tās klients - Bunkum bankā bija seifs.