Lai atraktīvā veidā pievērstu uzmanību Spānijas kailgliemezim un tā izplatībai, DAP sadarbībā ar filmu studiju "Animācijas brigāde" ir izveidojusi īsu leļļu filmu. DAP speciālisti norāda, ka
Spānijas kailgliemezis ir iekļauts Eiropas 100 visinvazīvāko dzīvnieku sarakstā un, savairojoties lielā skaitā, var apdraudēt vietējās savvaļas augu sugas un kultūraugus, piemēram, zemenes, kāpostus, kabačus, gan apēdot tos, gan pārnēsājot dažādus augu patogēnus.
Tas izkonkurē un barojas arī ar citām bezmugurkaulnieku sugām, piemēram, gliemežiem un sliekām, kā arī ir novērota krustošanās ar tuvāk radniecīgajām kailgliemežu sugām, kā rezultātā vietējās sugas asimilējas un izzūd.
Speciālisti norāda, ka Spānijas kailgliemezis var pārnēsāt "Escherichia coli" baktērijas un ir starpsaimnieks vairākām parazītu sugām, kas apdraud suņu dzimtas dzīvniekus. Zaļbarības piesārņojums ar gliemežiem var palielināt mājlopu risku saslimt ar botulismu, ko ierosina "Clostridium botulinum" baktērijas, kas dzīvo augsnē un var nonākt kontaktā ar gliemežiem.
Spānijas kailgliemežu iznīcināšanas visefektīvākā metode ir nolasīt tos, krēslai iestājoties vai agri no rīta, kad kailgliemeži ir aktīvi, un iznīcināt tos, pāršķeļot ar lāpstu vai kādu citu asu priekšmetu vai ievietojot uz vienu diennakti 10% vārāmā sāls šķīdumā.
Spānijas kailgliemezis savā barībā izmanto arī beigtus vai savainotus savas sugas īpatņus. Tāpēc beigtos gliemežus var atstāt citu īpatņu piesaistīšanai konkrētā vietā, taču šādā gadījumā konkrētā vieta jāapskata atkārtoti. Ja kailgliemeži tiek iznīcināti līdz jūlijam, beigtie indivīdi jāaprok zemē. Ja kailgliemeži tiek iznīcināti augustā vai septembrī, lai nepieļautu oliņu nonākšanu vidē un to izšķilšanos, beigtie indivīdi ir jāsadedzina vai jāievieto sālsūdenī.