ASV vēsturē par policijas agresivitāti sūdzējusies ne viena vien minoritāšu grupa. 20. gadsimta pirmajā pusē tie bija ebreji un migranti no Dienvideiropas un Austrumeiropas, savukārt 60. gados par vajāšanu no policijas puses sūdzējās LGBT kopiena. 1969.gadā tas kulminēja Stounvolas nemieros, kuru aizsākums bija policijas reids geju klubā. Pēc 2001.gada 11.septembra teroraktiem ASV dzīvojošie musulmaņi sūdzējās, ka esot kļuvuši par mērķi policijas brutalitātei un nepamatotiem arestiem vai pārbaudēm.
Taču jau vairākus gadu desmitus gadījumi, kad policija aizturēšanas laikā izturējusies ar nevajadzīgu brutalitāti, visbiežāk saistīti ar afroamerikāņiem. Šā iemesla dēļ kopš 60.gadiem ASV pilsētās laiku pa laikam notiek protesti un nemieri. 1991.gadā kāds Losandželosas iedzīvotājs no sava balkona nofilmēja, kā policisti brutāli piekauj Rodniju Kingu, kurš nebija apbruņots, un nosūtīja ierakstu vietējai televīzijai. Gadu vēlāk, kad trīs iesaistītie policisti tika attaisnoti, bet par vienu zvērinātajiem nebija izdevies panākt vienprātību, izcēlās Losandželosas nemieri – lielākie šāda veida nemieri, kuros sešu dienu laikā dzīvību zaudēja vairāk nekā 50 cilvēki, bet vēl 2300 tika ievainoti.
2014.gadā Fērgusonā, Misūri štatā, policija nošāva 18 gadus veco Maiklu Braunu, kurš bija neapbruņots. Tas noveda pie protestiem un nemieriem. Pēc Brauna nogalināšanas izveidojās kustība Black Lives Matter. 2016.gada jūlijā ar dienas atstarpi policisti Batonrūžā, Luiziānā, nošāva Altonu Stērlingu, bet Sententonijā, Minesotā, - Filando Kastilu. Tajā pašā mēnesī notika atriebības motivēti uzbrukumi policijai – Dalasā protesta laikā tika nošauti pieci baltie policisti, bet Batonrūžā viens bruņots uzbrucējs nošāva trīs policistus.