Šo kasti izvēlas visbiežāk – to vari darināt paša rokām, pārveidojot koka paletes, liekot lietā vecus dēļus vai baļķus, un vēl izgatavot vāku. Tā kā šo kasti darina paši, ir iespējams brīvi izvēlēties kastes veidu, formu un izmēru, turklāt arī koka kaste var būt droša pret žurkām un negantiem putniem – atliek vien vāka un sienu iekšpusē iestrādāt smalku metāla sietu. Koka kastē komposts izžūs ātrāk nekā plastmasas kastē, turklāt tajā būs vairāk vietas tieši dārza atkritumiem – krūmu zariem, lapām, nopļautajai zālei, nezālēm, kā arī virtuves organiskajiem atkritumiem, vēsta portāls “Washington Post”. Ir ieteicams novietot divas komposta kastes blakus vienu otrai – vienā liek šā gada atkritumus, bet otrā ir pagājušā gada sadalījies komposts, kuru jau var izmantot augsnes uzlabošanai.
Stiepļu žogs un agrotekstils
Ja pagalmā vietas ir maz, bet ir jāatrod vieta vecajām lapām un nopļautajai zālei, tad noderēs pavisam vienkārša, no stiepļu žoga izveidota cilindra formas tvertne, kuru var papildināt ar agrotekstilu, ieklājot to cilindra iekšpusē. Šāda komposta kaste būs ļoti ekonomiska un ātri pagatavojama.
Karstās kompostēšanas iekārta
Pavisam jauna pieeja ir karstā kompostēšana, kas ir piemērota tieši pārtikas produktu sadalīšanai. Kompostēšana notiek izolētā tvertnē, kas spēj labāk uzturēt siltumu un arī uzsilst krietni ātrāk nekā parastās plastmasas komposta kastes. Ņemot vērā kastē esošo siltumu, organisko atkritumu sadalīšanās notiek krietni ātrāk – no 30 līdz 90 dienām. Savukārt pats komposts ir vieglāks un irdenāks. Jāņem vērā, ka šādas iekārtas ir samērā dārgas, taču tās nebūs nepieciešams glabāt dārzā vai pagalmā – tā kā tvertne ir hermētiski noslēgta, to var novietot pat garāžā vai pagrabā.