Viņa ieskatā, galvenā mērķauditorija ir Lugaņska un Donbasa Ukainā, kā arī Moldova - valstis, kurās ir problēmas ar separātistu režīmiem. Balodis sacīja, ka, viņaprāt, grozījumi likumā paredzēti, lai sakārtotu juridiskos jautājumus, kas saistīti ar pilsonību un pilsonības izplatīšanu separātistu kontrolētajās teritorijā, tādā veidā audzējot Krievijas pilsoņu masu un iegūstot papildu politisko argumentu, lai turpinātu iejaukties konfliktos.
"Krievijas mediji ziņo, ka pamatauditorija ir Baltkrievija, Ukraina, Kazahstāna, Moldova. Es vairāk skatos uz Ukrainu un Moldovu, kur esošajiem separātistiem ir nepieciešams atvieglot pilsonības iegūšanu. Pagājušajā gadā arī Ukrainā sākās pilsonības piešķiršanas atvieglošanas pasākumi, tieši Lugaņskā un Donbasā, paātrinot Krievijas pilsonības iegūšanas procesu," skaidroja pētnieks.
Runājot par to, vai šāds Krievijas solis var radīt apdraudējumu Latvijai, Balodis norādīja, ka eksistē kāds cits sarežģījums. Ārlietu ministrija ir vērsusies pie Krievijas ar lūgumu sniegt informāciju, cik daudz Latvijas nepilsoņu patiesībā ir Krievijas pilsoņi. Taču Krievija kaut kādu iemeslu dēļ šādus informācijas pieprasījumus ignorējot. Viņa ieskatā, tas ir vēl viens piemērs, kā Krievija neievēro normālas starptautiskās attiecības informācijas apmaiņas ziņā.
Balodis pavēstīja, ka atsevišķos gadījumos valsts drošībai var rasties riski, piemēram, kādās provokācijās var piedalīties cilvēki, kuri šķietami ir Latvijas nepilsoņi, bet patiesībā tie ir Krievijas pilsoņi, par kuriem Latvijas valstij nav informācijas.
"Manuprāt, atsevišķās situācijas šis var kļūt par problēmas aspektu. Domāju, ka Krievija tādu informāciju par nepilsoņiem arī neizpaudīs, jo pretējā gadījumā cilvēki zaudētu nepilsoņa statusu un Latvija neatzīst dubultpilsonību ar Krieviju," teica pētnieks.