Šie dati gan nav pilnīgi, jo tie neietver statistiku par nāves gadījumiem, kas reģistrēti federālo un Amerikas pamatiedzīvotāju tiesībsargājošo institūciju jurisdikcijā.
Salīdzinājumam Lielbritānijā laika periodā no 2015.gada aprīļa līdz 2016.gada martam policijas aizturēšanas laikā vai esot policijas arestā, miruši 13 cilvēki. Savukārt Austrālijā periodā no 2015.gada jūlija līdz 2016.gada jūnijam reģistrēts 21 šāds nāves gadījums.
ASV policisti arī daudz vairāk lieto šaujamieročus nekā viņu kolēģi citās attīstītajās demokrātijās.
Saskaņā ar FIB datiem, 2018.gadā policisti ASV nošāvuši 407 cilvēkus epizodēs, kas uzskatāmas par attaisnojamu nonāvēšanu. Tomēr attaisnojamas nonāvēšanas nesniedz pilnīgu ieskatu situācijā, jo kopējais policistu nošauto cilvēku skaits ir krietni vien lielāks.
Kā liecina ASV medija “The Washington Post” apkopotā informācija, 2019.gadā policisti ASV nošāvuši kopumā 1004 cilvēkus. Savukārt saskaņā ar aktīvistu organizācijas “Mapping Police Violence” apkopoto informāciju šis skaitlis ir vēl lielāks - 1099.
FIB atzīst, ka tās rīcībā esošie dati ir nepilnīgi, tomēr, ņemot vērā pat šādus datus, situācija ASV ir dramatiski sliktāka nekā citās valstīs, kur gadījumi, kad policisti nošauj cilvēku, ir uzskatāmi par retiem incidentiem.
Piemēram, Kanādā periodā no 2000. līdz 2017. gadam policisti nošāvuši kopumā 461 cilvēku. Šie gan ir tikai tie gadījumi, pēc kuriem pret attiecīgo policistu sākta dienesta izmeklēšana.
Arī veikto arestu skaita ziņā ASV krietni apsteidz citas attīstītās valstis.