Kanāla HBO seriālā "Černobiļa" (Chernobyl), kas aizvien skatāms "LMT Viedtelevīzijā", bija vērojama Černobiļas AES katastrofas dramatiskākā un postošākā puse, tomēr daži zinātnieki uzskata, ka radioaktīvā un no cilvēkiem brīvā Černobiļas teritorija tagad ir kļuvusi par nelielu paradīzi augiem un dzīvniekiem.
Līdz 19. gadsimtam Pripjatas upes baseins uz robežas starp Ukrainu un Baltkrieviju bija klāts ar mitrājiem un mežiem. Kā jau ierasts, cilvēks to visu izpostīja. Meži tika nodedzināti un pārvērsti par ganībām vai arī izzāģēti. Līdz 20. gadsimta vidum šī industriālā darbība bija beigusies un cilvēks Pripjatas reģionu sāka atkal apmežot un atjaunot. Taču 1986. gada 26. aprīlī Černobiļas AES notika sprādziens, ar radiāciju piesārņojot visu ziemeļu puslodi, izdevumā "Wired" raksta žurnālists Ādams Rodžerss.
FOTO: KADRI NO SERIĀLA "ČERNOBIĻA"
Padomju Savienība evakuēja 300 tūkstošus cilvēku no vairāk nekā 3000 kvadrātkilometru plašas AES apkārtējās teritorijas. Lielu daļu no tās tagad dēvē par Černobiļas aizliegto zonu, savukārt Černobiļas AES klāj milzīgs betona sarkofāgs.
Par to, kas norisinājās šajā teritorijā pēc tam, kad visi cilvēki no tās tika aizvākti, zinātniekiem joprojām ir diskusijas. Desmitiem gadu ilgi pētījumi, kas tika veikti šajā reģionā, liecināja, ka lielākā daļa dzīvības ir iznīcināta, bet tas, kas ir palicis dzīvs, ir radioaktīvs, mutējies un slims.